Hangi ülkeden en kolay schengen vizesi alırım?

soru başlıkta. daha önce gitmiş olduğum ya da oturma izni almış olduğum bir ülke olması önemli mi? böyle şeyler bir önem ifade ediyor mu diğer ab ülkelerine de başvururken? bir de ikametim kıbrıs'ta ve orada çalışıyorum, şu an istanbul'dayım. istanbul'dan başvurabilir miyim yoksa ankara veya kktc'den mi başvuru yapmam gerekiyor? tecrübesi olan varsa şeederse süper olur.

tanınmadığı için kktc'den başvuru yapma şansın olduğunu sanmıyorum. zaten t.c. vatandaşı isen türkiye'den başvurmak zorundasın. yunanistan kolay verir ama kıbrıs ile ilişkin olduğu için onu mecbur ele ya da ikinci pasaporta başvurabilirsin. onun dışında italya kolay veriyor. önceki vizelerin süreci kolaylaştırır mutlaka, aynı ülkeden alırsan da vizeyi daha uzun süreli verirler..

  • nrmnm  (17.06.16 16:42:52)
kktc'de konsolosluk yoktur başvuramazsın.
yunanistan'a başvurma. italyaya başvur derim. ankara'ya gelmen gerekebilir. vfs global denen kan emicilere sorabilirsin.

  • cekilmis gayfe  (17.06.16 16:42:53)
Italya +1

  • stavro  (17.06.16 17:03:08)
ispanya

  • gokhan atestepe  (17.06.16 17:18:42)
1- kktc'de alman konsolosluğu var, başvuru yapılabiliyor. daha doğrusu güneydeki konsolosluğun ofisi var ama 4 haftada veriyorlar vizeyi.

2- şimdi gidip idata denen kan emicilere sordum, gitmem gerekti çünkü yardım hatlarını ne zaman arasam yarım saatten uzun süre beklememe rağmen cevap vermiyorlar. kktc'den bşvurmam gerektiğini söylediler.

3- portekiz'de oturma iznim vardı, sanıyorum turist vizesini de daha kolay veriyorlar, yakın zamanda almış olan var mı?
  • uckac  (17.06.16 17:35:25)
Bir soru daha. Diyelim Portekiz'den başvurdum, Almanya'dan dönüş bileti almış olsam, Almanya'ya seyahat planımı göstersem vize vermezlik ederler mi?

  • uckac  (17.06.16 17:45:28)
portekiz için macaristan konsolosluğundan vize alabilirsin , ben birkaç defa aldım hiç sıkıntı yaratmadılar.

  • devilone  (17.06.16 17:45:37)