bir reçete - iki eczane

iyi günler,

dün gece göğsüm sıkıştı acile gittim. doktora tarif ettik falan buraları atlıyorum. acilde reflü olabilir güzelim sen git bi dahiliyeye görün dediler. randevu gününe kadar da idare etsin diye nexium(40 mg) + antepsin yazmış doktor.

şimdi ben acilden çıktım sabaha karşı, gittim eczaneye öğrenci olduğum halde babamın sigortasında gözükmüyormuşum para vermem gerekiyormuş. ucuz olan ilacı alayım dedim bari. şurubu verdi eczacı. günde 4 defa aç karnına antepsin kullan dedi.

ertesi gün sigorta işlerini hallettim reçeteyle tekrar aldım ama bu sefer bşaka eczaneden. ikinci eczacı günde 3 sefer tok karnına dedi.

ölçek farklılıkları hadi önemli değil de, bu ilaç aç mı tok mu ben hangisine güveneyim şimdi?

teşekkürler.

aç. yemeklerden bir saat önce. bir de gece yatmadan önce. etti 4. prospektüsünü açıp okuyabilirsiniz.
'güzelim' de iyiymiş.

  • dr cucu  (17.06.16 17:29:23 ~ 17:29:59)