toplumdaki saçma düşünceler

Mesela ırt çantası erkekte ilkokullu filan gibi görülüyor.

saçını öyle yapma, pantolonunu şu renk giy deniyor.

o kombinle bu kombin götüme benzemiş deniyor.

oruçluya saygı deniyor.

künefe muhabbetlerini "abi siktiret, hakiki künefe antakya da yenir" le muhabbet baltalanıyor.

"kadın küfretmesin abi yakışmıyor" deniyor.

herkes 12762351923 milyon dil biliyorum ayağı yapıyor.

herkes torpilim yok iş bulamıyorum diyor, elinde olduğunda torpilin babasını yapıyor.

ulan en basit herkes yeşil çay, buzlu çay, himalaya nianyang çayı, darjeeling, tarçınlı elmalı naneli<3 çay içiyorum diyor, ulan bir kişi bile mi rize çayı içmiyor amk.

yani böyle malca tutumlar var herkeste. ya şimdi gelecek buraya yazacak "bende yokki amk, ultra modernim, benim baba tarafım isveçli, yemekte hep kötbullar yiyoruz, cabernet sauvignon içiyoruz" ayağı yapmayın, sizde de bunu diyen bende de var bunların bazısı. ayrıca cabernet sauvignon bokum gibi.

niye lan niye. ya silkelenip kendimize gelelim.

Son zamanların en iyi duyurularindan :) (bkz: alem göt olmuş). Kimsenin dogru maskeyi secememesi benim de ciğerimi dağlıyor. Dinsizliği samimiyet sayacak kadar hasret kaldık gerçek, direkt olana.

  • damdanakan  (17.06.16 12:18:47)
Densizliği*

  • damdanakan  (17.06.16 12:19:03)
  • mermize  (17.06.16 12:22:07)
Çay ve sırt çantası konularında katılıyorum da diğerlerini bilemedim.

  • chiper  (17.06.16 12:24:47)
Saçmalıktan yakınıp saçmalamışsın.

Sırt çantası konusunda % 100 haklısın.
Öyle yapma böyle yap denebilir. Bunda bir saçmalık yok.
Gerçekten götüne benzemiş olabilir. Burada saçmalık değil saygısızlık var.
Evet, oruçluya saygı, bu zaten olması gereken şey.
Kimse küfretmemeli ama çirkin olan birşeyin kadında daha çirkin olduğuna katılıyorum.
Torpili yok iş bulamıyor, torpili buldu işi buldu, bu da mantıklı.
Herkes çeşit çeşit çaylar içiyor olabilir, dahası insanlar farklı olanı gösterir, çoğunluk tarafından içilse de "rize çayı içiyorum" cümlesini duyamazsın.
Bence de silkelenip kendimize gelelim bunun yazdıklarınla hiçbir ilgisi yok.
  • harvey  (17.06.16 12:31:50)
bu denli hassasiyet ile devreleri yakarsın sen, düşünme bu kadar. burası türkiye, bazı şeyler genlerden geliyor, değiştiremezsin.
çevreni düşüncelerine göre ayarlarsan sorun çekmezsin.

sürekli sızlanıp durmayın artık yaw, kaç yaşındasınız.
  • hakim oynayin dedi  (17.06.16 12:39:29)
yaptığın tanımların ortak bir noktası yok. anlamsız bir serzeniş yapmışsın.
tarif ettiğin kişiliklerin sebebi için maslow'un hiyayerşi piramidine bak. çoğu sorunun cevabını göreceksin.

  • yons  (17.06.16 13:41:52 ~ 16:11:26)
ergenken hayatı sorguluyorsun. belli bir süre sonra geçiyor.

  • gokhan atestepe  (17.06.16 14:31:38)