Ne içiyorsunuz

İçecek tüketmeyi çok seviyorum ama yazları sıkıntılı geçiyor. Hazır şekerli şeyleri içmiyorum hiç.
Yaratık gibi çay içiyorum aslında, kışları tam bir çılgın tam bir serseriyim ama bu havada çok olmuyor. Soda desen sürekliliği yok. Bir tane içince hrrp hrrp içine geğiriyor insan.

Siz ne içiyorsunuz pratik soğuk içecek olarak?

yaz kış çay içiyorum,
mübarek kışın ısıtıyor, yazın harareti alıyor. kutsal bi içecek gibi.
soğuk bi şey içeceksem siveps limon içiyom.
kefir de olur hacı.
  • seyduna6687  (17.06.16 11:43:02)
Buzlu süt üzerine tarcin at bi de

  • giggs  (17.06.16 11:45:00)
www.eksiduyuru.com

Birkaç hafta önce açmıştım bu duyuruyu; baya cevap gelmişti sağolsunlar, sizin işinize de yarar bir şeyler çıkar belki.

Benim favorim ise en başta yazan Arnold'un şekersiz soğuk kahve tarifi oldu. Kendisine burdan da bir teşekkür edeyim. İçine aroma ekleyip değiştiriyorum bazen. (Vanilya mesela)
  • fraise  (17.06.16 11:45:27)
evde soğuk çay ve limonata yapıyorum az şekerli. illa marketten bir şey içeceksem de meyveli soda.

edit: soğuk çayın tarifini isteyenler oldu. arkadaşlar, dünyanın en basit şeyi. standart çay demliyorsunuz (alt kısmı kullanmanıza gerek yok, sadece demlikte çay demleyin yeter). ben içine 4-5 karanfil ve çubuk tarçın da atıyorum. çay demlenince süzgeçle süzerek sürahiye/şişeye dökün. (benim demlikten iki sürahi çıkıyor, çay/su oranını 1/3 yapıyorum). sonra üzerine su ve tadına bakarak dilediğiniz kadar şeker ekleyin. limon sıkın dolaba koyun, bu kadar.
  • sir gawain  (17.06.16 11:45:39 ~ 12:05:03)
ice tea
nescafe ice

  • solskjaer  (17.06.16 11:45:49)
Kefir. Meyveli normal her türlü içerim.

  • gozu acik sevisen yahudi  (17.06.16 11:48:36)
fraise'i dinle:)

  • arnold schwarzeneger  (17.06.16 11:51:04)
Evde yapılmış meyve suyu, ayran, limonata.

  • harvey  (17.06.16 11:53:35)
Çayı severim ama agzimin icinde bıraktığı paslı tadı sevmiyorum, çok icmemeye bakıyorum. Onun dışında arada bir soğuk meyve suyu. Genelde su iciyorum böbreklerimi iflas ettirecek kadar neredeyse. Az içmeye çalışıyorum bu yüzden. Başka da bir şey icmem. Kola hem çok şekerli, hem de midemi mahvediyor. İce teanin de tadını sevmiyorum, zaten o da çok şekerli.

  • damdanakan  (17.06.16 11:56:30)
Genelde su.

Bazen buzlu latte. Normalde kahve sevmem ve içemem ama sadece buzlu latteyi seviyorum.
  • peggy  (17.06.16 12:01:23)
tropicana vişne suyu
çilekli soda
ice tea şeftali
  • cabiday  (17.06.16 12:01:49)
İşyerinde su, çay.

Evde komposto (bahçe meyvelerinden yapılmış), süt.
  • chitosan  (17.06.16 12:11:25)
evde kendim buzlu çay yapıyorum. çayı demleyip süzüyorum, soğuk su ile istediğim dem oranına getiriyorum. içine bazen şeftali rendeliyorum (şeftailiyi rondodanda geçirebilirsiniz), veya limon suyu sıkıyorum, nane yaprakları atıyorum gibi gibi kendi damak tadıma uygun şekilde hazırlıyorum. şeker yerinede çay kaşığı ile bal koyuyorum çok az miktarda. mis gibi oluyor. aynı şeyi açık satılan yeşil çay ile de yapıyorum.

sodalı ayran çok seviyorum. kefir içiyorum (kalorisi yüksek yalnız, çay bardağı ile yeterli).
  • Phoebe  (17.06.16 12:13:08 ~ 12:13:49)
espresso makinesi var evde, soğuk su ve buzla americano yapıyorum :)

  • nathanieltroy  (17.06.16 12:14:59)
soda ayran :D

  • sizofren06  (17.06.16 12:31:56)
İstikrarı oturtamamış olmakla birlikte buzluğa vişne doldurmuştum geçen yaz. Onları kaynatıp suyunu çıkatıyorum cam şişelere koyup atıyorum dolaba.
Dem artınca evde limonlu soğuk çay yapıyorum, bir de artık limonataya başlarız. Bunlar haricinde maden suyu, soğuk süt, ayran, çay, filtre kahve filan.

  • kaymaktutmayansicaksut  (17.06.16 12:35:06 ~ 12:36:03)
  • Polaroid  (17.06.16 12:38:30)
soda, ayran, su. bu kadar :)

onun dışında meyve yiyorum.
  • fakyoras  (17.06.16 12:46:36 ~ 12:47:29)
güzel yapılmış buzlu bir limonata yoksa, içine 1 dilim limon atılmış buz gibi bir maden suyu içiyorum. ben de aynı şekilde şekerli hazır mevye sularını tüketemiyorum. çay tiryakisiyim ama buzlu çaylara şekeri basıyorlar o yüzden sevmiyorum. buzlu kahvelere de şekeri basıyorlar. klimalı ortamlarda çay-kahve tüketmeye devam.

ha bir de, sade diye bir markanın meyvesuları var, konsantre/şeker yok içinde. tamamen doğal, komposto gibi. karadut, elma ve üzüm seçenekleri var bizim markette ama her yerde satılmıyor bildiğim kadarıyla.
  • mrsmoon  (17.06.16 12:55:03)
Soda ayran +1

  • placebo z  (17.06.16 18:06:23)