Geçmişi hatırlamamak

Simdi facebook hesabima bir goz atayım derken gordum ki bizzat yazistigim ama hocbir sey hatırlamadığım mesajlasmalar var. Konusmalarin ustunde 5-10 yil gecmis olabilir. Ne olursa olsun yazdigim seyleri bu kadar kolay unutmazdim. Zor donemler gecirmis olmamdan midir? Nedendir bilmiyorum hatirlamiyorum yazistigim kisileri ve attigim mesajlari. Dahasi sanki ben yazdigim kisi degilmisim gibi hissettim. Garip geldi. 26 yasindayim ama bir an düşününce aglayacak gibi oldum. 17-22 arasını sanki hic yaşamamış gibi hissediyorum.

Siz de boyle yaşadığınız seyleri unutur musunuz? Yani unutmam dediginiz seyleri kastediyorum. Ben hafizama guvenen biri olarak cok şaşırdım kendime. Ama bu durumu yasadigim yogun depresif donemlere bagliyorum. Ne dersiniz?

Depresyonda oldugum doneme ait her sey flu bende, bir tur savunma mekanizmasi beyindeki.

  • neferkitty  (16.06.16 19:07:13)
İki yıl sonra herşey siliniyor bende. Sen gene iyisin

  • hasmetizm 2046  (16.06.16 19:10:22)
Benim 22-26 yaş arası yok. Sildim o kısmı. Hayatımda geçirdiğim en berbat dönem idi ve o dönem ile ilgili her şeyi sildim kafamdan neredeyse. Derinlere bir yerlere ittim muhakkak, günün birinde bir tarafımda patlayacak o bastırdıklarım ama neyse. Şimdi hatırlamak istesem de hatırlayamıyorum. Halbuki o dönemden öncesini de sonrasını da gayet iyi hatırlıyorum.

  • köstebek kurabiye  (16.06.16 19:34:06)
Ben de siliyorum, doğru düzgün bir anımı anlatamam

  • Lim5  (16.06.16 21:05:51)