Yorulmayan Köpek Yapmışlar

Günaydın herkese,

Benim 10 aylık husky cinsi dişi bir köpeğim var. İnanılmaz iyi kalpli, duygusal, hisli bir köpek. Fakat çok heyecanlı, tüm tepkilerini çok coşkulu şekilde gösteriyor. Hergün en az 2-3 saat gezdiriyorum, koşturuyorum, başka köpeklerle oynatıyorum ama asla yorulmuyor. Uyku saatleri dışında hiç oturup dinlendiğini ya da boş boş uzandığını görmedim. Sürekli hareket halinde ve bazen coşkusuna kendi bile engel olamayıp bizimle ısırarak oynamaya çalışıyor. (saldırı amaçlı ya da can acıtan bir ısırık değil ama tabii ki irite ediyor.)

Enerjisini yeterince attırdığımı düşünüyorum, ama olmuyor. Örneğin dün dişi bir sokak köpeğiyle tam 2 saat nefes almadan koşup oynadılar, arada 3 köpekle daha oynadılar bu esnada deliler gibi koştu ama eve dönerken hala koşuyorduk.

Evde sadece uyku mahmuruyken sevebiliyorum, uykusu açıksa sabit bir yerde 1 dakikadan fazla tutamıyorum. Bu arada ben evde yokken biraz daha sakinmiş, ben eve gelince daha da coşuyor.

Kısacası köpeğim yorulmuyor! :)

Biraz sakinleşmesi için ne yapabilirim, önerisi olan var mı?

Yorulduğunu anlamayan attır size husky diye at vermiş olmasınlar?
Şaka bir yana koşu bandı vs düşünebilirsin yada yediklerine dikkat edebilirsin

  • basond  (16.06.16 12:22:16)
Şu tarz ürünler var işe yarayabilir cdn3.volusion.com
Ağırlık yeleği bu. Ağırlıkları değişiyor tercihe göre, kimisininki ayarlanabilir falan oluyormuş hatta. Köpeklere fısıldayan elemanı izlediyseniz görmüşsünüzdür mutlaka zaten.

  • naberabi  (16.06.16 12:23:20)
ağırlık bağla +1 bi de sen bisiklete bin o yanında koşsun, böylece birlikte koşmaya göre aynı sürede daha çok enerji tüketir.

  • yue  (16.06.16 12:49:59)
benimkinde de jack russel geni var sanirim. kisirlasinca durulur demislerdi, 4 yil gecti hala degisiklik yok. gorenler hala cocuk saniyor.
bence de yoruluyor ama anlamiyorlar. o enerjisini zihnini yoracak oyunlara yoneltmeyi deneyin bence. mesela evde cesitli yerlere mama saklayin ve 'nerde' dediginizde aramaya baslasin.
ya da oyuncaklarinin adlarini ogretin, onlari adiyla istediginizde getirsin. bu da cok eglenceli bence. bir kopek 100+ oyuncagin adini ogrenmis. ogretenin taktigi de cok ilgincti, onu bulup izleyebilirsiniz.
  • bir varmis bir yokmus  (16.06.16 12:56:40 ~ 12:57:17)