kalkan hakkinda bilgi

ailemle tatil icin 2-3 gune buradan villa kiralamayi dusunuyorum, en fazla 9-10 gun kalacagiz henuz net degil.

simdi 2-3 sorum var;
- aile ile gitmeye uygun, keyifli bir yer midir?
- denizi nasildir?
- yeme/icme fiyatlari nasildir?
- havasi nasildir?
- aracla gidecegiz, buraya max 2-3 saat mesafe ile gezilmesi/gorulmesi gereken yerler neresidir?

sorunların dışında neden kalkana gitmediğimi soyleyeyim
yokuş abi bildiğin bayır , aklında bulunsun

  • magoria  (15.06.16 08:23:54)
merkezi yok mu buranin? villa zaten tepede, merkeze aracla falan inip orda dolanilmaz mi yani?
ayrica son soruma gelecek cevap da onemli, yakinda gorulecek yerler varsa zaten evden en fazla 3-4 gun cikariz. havuz basinda mangal yapip malak gibi yatmaya gidiyoruz

  • ahoy kaptan  (15.06.16 10:25:40)
1- evet
2- güzel, belki biraz taşlık.
3- mekanlar ucuz değil pek, ama zaten villada olacaksınız, kendiniz hazırlayabilirsiniz.
4- gündüz sıcak haliyle, ama akşamları püfür püfür.
5- fethiye, ölü deniz, kaş, saklıkent vs.

memnun kalmamanız pek olası değil, gidin.
  • negatype  (15.06.16 11:24:43 ~ 11:25:03)
tesekkurler, bir sorum daha var.

biz bayaa cumbur cemaat gidiyoruz, 2'si cocuk 11 kisiyiz. tuttugumuz villa zaten 16 kisilik hayvani bir villa, o konuda sikintimiz yok. istanbul'dan araclarla gitmeyi planliyorduk ama benim kafama takilan su, acaba 3 arac mi gitsek yoksa splinter tarzi bir sey mi kiralasak?
daha onceden boyle kalabalik tatile cikmis olanlar vardir belki, sizce hangisi daha mantikli?
  • ahoy kaptan  (15.06.16 11:37:46 ~ 11:38:46)
biz de biraz kalabalık idik, o sebeple minivan kiralamıştık. 11 kişi sığar mı bilmem ama gayet eğlenceli olur : )

  • negatype  (15.06.16 11:47:59)
denizi gayet iyidir kaş kadar olmasa da, kaputaş plajı var hemen yakınında oraya günlük gidilebilir muazzam bir plaj. fiyatlar deniz kenarındaki yerlerde biraz yüksek tabi ama genelinde öyle bir bodrum ekolü yok. havası yazın gayet kavurucudur ama nem aşırı yüksek sayılmaz bana göre. yokuş olduğu doğru ama araban varsa dert değil hiç.

  • quamos  (15.06.16 13:10:11)