orlando'daki saldiri

cahilligimden soruyorum, belki cok sacma gelebilir.

1- bu adam elini kolunu sallaya sallaya nasil girebiliyor bir cluba? madem oyle buyuk bir yer, kapisinda guvenlik gorevlisi yok mu?

2- hadi girdi bir sekilde, taramaliyla mi girdi? 50 kisiyi oldurene kadar kimse mi adamin ustune atlayip etkisiz hale getirmeye calismadi? 2 oldurdu, 5 oldurdu de geri kalanlar ne yapti?

ne bileyim boyle bir sey olurken en azindan 1 kisi olsun cikip bu adama yanasmaya calismadi mi?

elinde silah olan birine ne yapabilirler ki? muhtemelen karanlık ve gürültülü bi ortam, kim bilir nasıl karışmıştır içerisi. şahsen ben kahramanlık taslamazdım, kaçardım.

içeri nasıl girebildiğini ben de bilmiyorum. olayın ayrıntısını bilmiyorum ama belki de zaten zorla girdi içeri.
  • nathanieltroy  (13.06.16 16:08:33)
2- clubta eglenirken kimsenin dur yanimdaki otomatik tufegi cikarip taramaya baslar diye tetikte durayim da kahraman olayim diye dusundugunu zannetmiyorum. gecmistir bir koseye taramistir. dakikada 100lerce mermi atan silahlar bunlar. dogal olarak delik desik olmustur insanlar.

  • baldur2  (13.06.16 16:12:16)
Once kapıdaki gibi güvenliği vurup içeri girmiş.

  • of dream and drama  (13.06.16 16:38:34)
1. amerikada her club'ın önünde bekleyen bodyguard, hayal ettiğin gibi bodyguard değildir. çoğu yaş doğrulaması için çalışır. ben de wat ile amerikaya gittiğimde ara ara kapıda çalışıyordum "bodyguard" pozisyonunda ama amerikalı ayılar rahat döverdi beni. benim görevim -21 kimseyi içeri almamaktı hepsi bu.

2. elinde makineli tüfekle yüzlerce kişinin olduğu bir ortama yaylım ateşi açıyorsun. sırtını duvara dayamış olsa sağdan soldan geleni bilir. o panik ve kargaşayla ölenlerin bazısı ezilerek ölmüştür hatta.

soruyu sormanı anlamadım. kasti olarak mı yapıldı demek istiyorsun ya da islamofobi için bilerek mi yaptırdılar diyorsun?
  • KidLazer  (13.06.16 16:46:30)
KidLazer, hayir sadece merakimdan sordum. hatta "taramaliyla mi girdi?" demistim, cunku bilmiyordum, ki oyleymis. o zaman zaten etkisiz hale getirilmesi pek mumkun degilmis.

  • letheavendangered  (13.06.16 16:56:27)
yani. patlama yoksa otomatik tufek olmamasi imkansiz. tabancayla 50 kisiyi olduremezsin.

  • baldur2  (13.06.16 16:58:48)
2. soruyu sorman baya komik olmuş normal bir insan asker-polis vb değilse karşısında silah görse ne yapacağını bilemez sen elinde tam otomatik silahla ateş eden adama koşmasını bekliyorsun.

Çok fazla Call of Duty'nin bünyeye etkileri işte.
  • Nox  (13.06.16 17:45:25)
Adam 2 adet tüfek ve başka mühimmatlarla girmiş ve olay anlık bir olay değil. Polisle de çatışmış, içeride bayağı zaman geçirip vurmuş insanları.

  • la rana  (13.06.16 18:03:01)