yenil tekrar yenil daha iyi yenil

Samuel Beckett'e ait bu sözü çok samimiyetsiz buluyorum. Ulan zaten e.bem tecavüze uğramış yenilmekten. sen neyin kafasındasın eyy beckett?

Kazanmışlar söylüyo bide bu sözü daha çok.

di mi?

alternatifi ne?

bir daha deneme, kaybetmeyi kabullen.

böyle baktığında mantıklı, her yenilgi, insana bir şey katıyor. daha iyi yeniliyorsun.
  • fiorentina  (12.06.16 18:24:46)
Alternatifi: Bi kere daha dene. Bu sefer kesin olacak bak, garanti veriyorum.

  • damdanakan  (12.06.16 18:29:29)
o zaman murphy'e takıl. adam dene demiş kötü mü etmiş. yenilince her şeyi boşver köşene geç ölümü bekle mi deseymiş. ben de diyorum azıcık dinlen yine yenilirsin. hepimiz zamana yenileceğiz sonuçta. kelebek gibi uçsan da arı gibi soksan da aslında yoksun sen. hayal bunlar hep, adam sana hayalin tadını çıkar diye demiş beybi.

  • tukenmez adam  (12.06.16 18:31:46 ~ 18:32:04)
bence güzel söz. her yeni yenilmede daha güçlü oluyorsun. yeteri kadar denersen yenilmezsin. ha bazı şeylerde 10 defa denemen gerekir bazı şeylerde 100 defa ama her yenilmen sana bir şey katar.

  • tute  (12.06.16 18:34:03)
ya tamam güzel söz ama kpss için dizayn edilmemiş :)

  • anonymice  (12.06.16 18:34:46)
kpss için de olur, atamalarda yaşa takılmayacaksan yine yenil : )

  • tukenmez adam  (12.06.16 18:35:51)
Bence güzel bi söz değil.

  • damdanakan  (12.06.16 18:36:05)
daha iyi yenil esittir kendini gelistir. yani neresi kotu bunun.

  • partizan  (12.06.16 21:44:11)