Kilo verme isleri kosu bandi vs...

Selam dombililer ve sifir bedenler,
Yaw arkadaslar boy 1.75 kilo 105... Allah eksiltsin tosun pasa gibiyim, bin kere basladigim biraktigim rejime tekrar basladim da bir iki merakim var,
1-) kosu bandinda ewde yuruyorum 5 km iki gunde bir, fekat bunun da yarari olmadigi gibi kemiklere ekemlere falan zararlarindan bahsediliyor, sozlukte eliptik bisiklet denilen bir aletten bahsedilmis ahab da bu
www.google.com.tr
Peki bu alete bu acidan ne dersiniz..
2-) biraz kurcaladim ama tam anlamadim, bu alet komple manuel mi, yoksa kosubandinda oldugu gibi motorlulari da var mi, eger komple manuelse o da kosu bandina gore baya eziyetli olacak, eger hem motorlusu hem motorsuzu varsa hangisini tavsiye edersiniz,
3-) en iyisi normal bir bisiklet alip kendimi bu got gobekle vebu yasta -35- daga bayira mi vurayim?
Mactan zaman bulursaniz bi bakin be, sistim...

Koşu bandı varsa onunla devam. Koşma ama, yürü. 25 kilo verene kadar yürü. Ekleme zarar verme olayı, sen o eklemlere 105 kiloyu zıplatırsan olur. Bant sertliği ayarı varsa en yumuşağa getir, 5km 10km allah ne verdiyse yürü.

eliptik iyidir ama hem koşu bandı hem eliptik kullanacaksan iyidir. Birini bırakıp diğerine başlayacaksan boşa masraf.

eliptik motorlu olmaz. Kasnaklı veya manyetik olur, manyetik iyidir. Sessiz diye. İşi her durumda sen yaparsın zaten kilo verdiren de odur.

Normal bisiklet sana göre değil henüz, ona hiç girmene gerek yok.

özetle, koşu bandında yürümeye devam. Eliptik alacaksan da yürümeyi bırakma. Manyetik eliptik al. Bi de denemeden alma, adım uzunluğu büyük olsun. Ucuza kaçma sakın. 5500 verebilirim bile dersen o kalitede bişey al. Ucuz olsalar 50 kiloluk kadınlar için. Büyük ve sağlam bişey gerekir sana.
  • harzem  (12.06.16 16:06:31 ~ 16:08:59)
Gel tonton kardesligi gel buraya 186 105 iken sigarayi birakip 120 ye vuran kankan burda gel.

Kankacim oncelikle eve sacma sapan aletler alip her yeri kaplama,ise yaramiyor kaliyor oyle,onun yerine guzel spor ayakkabilar al.simdi havalar mukemmel,kendine bir yer bulup her gun o 5 km yi yuruyeceksin.senin bacaklar normal yurume yarim metreyi bulur,bu da 10000 adim eder.iih yemez falan deme,olur.kalp hastasi adamim oluyor yani ben yuruyosam sende yurursun.sadece yuru,kosma sakin.su an kosma icin cok erken.sende yastan henuz bacak ayak agrisi yoktur ama aldanma iyi ayakkabi giy yururken.sabah erken iyidir,olmadi aksamda olur,guneste yurume.bak bu dedigimi sadece 1 ay yap,bambaska olacak hersey.
  • duptıs  (12.06.16 16:57:23)
Yaw birde kondisuon bisikleti denen bisey gordum, eliptik ile bi ayni sey mi? Bununda mi motorlusu manueli war?
@duptis.. Ewde bant zaten warda sdiger alternetif icin soruyorum,sagol tawsiyen icin
@harzem sagolasin tawsiyeler icin
  • alttaraf  (12.06.16 17:08:12)