HGS mi almalı OGS mi

Avantaj de avantajları nelerdir

ogs her zaman calısır hgs sksen calısmıyor

  • bryan fury  (10.06.16 12:47:53)
ben hgs kullanıyorum hiç çalışmadığına denk gelmedim.
Hgs kağıdı ucuz ama gişelerde sıra oluyor.
Ogs cihazı pahalı ama gişeleri bomboş transit geçiyosun resmen.Bu söylediğim İstanbul için. Anadoluda bir şehirdeysen al hgs yi geç :)
  • nuevo  (10.06.16 12:52:53)
ogs alamıyorsun ki. satışı yok.

  • tavukbanalop  (10.06.16 13:13:08)
ogs vardı bende 2005 te almışım, pili bitti 1 sene önce yaklaşık ben de bu sefer ogs aldım. şimdiye kadar hiç okumadığı olmadı aslında. bir de zaten birleştirecekler sanırım artık hepsini fsm deki gibi.

  • c1b2k3  (10.06.16 13:13:14)
Aynı bokun laciverdi. Hangisini alirsan al hesabina ya da kartina bagla da sira derdin olmasin

  • babilbaligi  (10.06.16 13:25:24)
OGS çok çok az bulunabiliyor şu an, birçok şubede yok.

  • Absinthe75c  (10.06.16 13:29:53)
OGS küçük bir cihaz, HGS bildiğin etiket. OGS zaten kalktı nerdeyse bulamazsın. HGS'yi kredi kartı hesabına entegre edip geçişlerde kart hesabından para çekiyorlar yada kredi kartını bağlamadan kontör gibi yükleme yapabiliyorsun.

HGS'nin tek kötü yanı, camın önüne yapıştırdığın için güneşten dolayı soyulmalar oluyor ve değiştirmek zorunda kalıyorsun.
  • false pretension  (10.06.16 14:07:27)
Biraz önce başlık açtım ama sildim bu başlık olduğu için.
şimdi ben bi araç aldım. araçta ogs mi hgs mi var, hatırlamıyorum şu an.
sorularım;

1- eski kullanıcının ogs ya da hgs neyse işte onu iptal etmek için bişey yapmama gerek var mı ?
2- en kolay nasıl alabilirim, ziraat bankası mı ptt mi ?
3- hgs en kolayı, ogs olayı bitmek üzere demişler, ne yapayım ?
  • hakim oynayin dedi  (16.12.16 14:45:22)
@hakim oynayin dedi

1- kişi kendisine ait hgs/ogs'yi iptal edebilir. siz edemezsiniz. söküp atın yeterli.
2- en kolayı ve hızlısı ptt. banka hesabınıza bağlatmak isterseniz ben hgs'yi işbank'tan aldım. ek hesaba bağlı. 20 lira altına düşünce 30 lira yüklüyor.
3- hgs iyidir. yakında tüm sistemler buna geçer zaten.
  • teknikekip  (16.12.16 14:52:20)
eyvallah @teknikekip, çok teşekkürler verdiğin bilgiler için :)

  • hakim oynayin dedi  (16.12.16 15:24:03)