bilinmeyen numara

dün bir bugün iki, cep telefonum 0232xxxxxxx(izmir) gibi bir numaradan aranmış. "kimsiniz" diye aramayı düşünmüyorum, bilmediğim bir numara olduğu için ararken görsem de açmam.

bu sebeple, bu numaranın sahibinin kim olabileceğini öğrenmek istiyorum. telekomun sitesindeki bilinmeyen numaralar olayı, ad soyad şehir vs verip bir kişinin numarasını öğrenmeye dayalı sanırım. ben bu numarayı verip kimin üzerine olduğunu öğrenmek için ne yapabilirim, bilgisi olan var mı, teşekkürler.

ya bence fazla panik yapılıyor bu konuda. izmir numarasıymış işte, bildiğin sabit hat. hani numara sabit hat değil de, hiç bilmediğin bi şebekeden aransa, 0300xxx gibi, hadi arama geri. ama bence sabit numarayı açın. bilmediği sabit numarayı açmayan kaç kişi vardır ki? ben mi rahatım bu konuda, nedir..

  • lovemyself  (18.11.09 23:14:37)
ayynısı benim başıma geldi bikaç gün önce. 11811'i aradım, bir hanım çıktı, tam telefonu aktarmaktaydım ki daha "sıfır ikiyüz otuziki..." derken "numaradan arama yapamıyoruz beyfendi, ad-soyad'a göre arama yapıyoruz" dedi. ben de kızıp suratına kapattım. bir ihtimal google'dan bulabilirsin. belki bir şirket vs'ye aittir.

  • jangara  (18.11.09 23:40:27 ~ 23:40:56)
soruyla alakalı değil,
kusuruma da bakma ama
(bilmediğiniz numara da olsa) gelen telefonu açmayacaksanız neden telefon taşıyosunuz?
  • etna  (19.11.09 00:15:31)
telekom ödeme bayisine gidip numarayı verip borcunu sorun. size borç ile beraber hat sahibinin adını söylerler. borç yok falan der de isim belirtmezse numarayı tekrar edip isim sallayın. hayır bu değil şu kişinin ismi çıkıyor diye yine söyleyebilir.

edit: eskiden internet şubesi ya da atm den ödeme yapacağınızda da isim çıkıyordu son zamanlarda sadece isim ve soyisim baş harflerinin çıktığını geri kalanın yıldızlandığını görüyorum yoksa bu yöntemi öncelikle önerirdim.
  • phonex  (19.11.09 02:28:53 ~ 02:31:27)