[]

altyazı sorunu

selamlar,

indirdiğimiz bir filmin (blueray, dvd, mp4 vs.) altyazısını ayarlarken ilk seferde doğru altyazıyı bulmak gibi bir şey varmı?

filmi indirdik, iyi güzel ama altyazıyı ayarlamaya geldiğinde vakit, indirdiğimiz altyazı uymuyor. birdiğerini indirip deniyoruz o da uymuyor derken 13 tane altyazıyı denemişiz anca olmuş oluyor.

Bu işin hinliğini çözen varsa bilgisini benimlede paylaşırsa memnun olurum.

 
film ismi ile altyazı ismi mutlaka aynı olmalıdır. ayrıca altyazi.org dişinda biryerden indirme. oradaki görüşler kısmını da oku.


  • hakim oynayin dedi  (10.06.16 10:30:19) 
filmin uzantısında yazanlara uygun altyazı indirmeliniz.
örneğin YIFY, EVO, JYK filan yazıyor ya, altyazıda da bu uzantı olmalı.

ayrıca bs player indir rahat et. site site altyazı aramaktan kurtulursun.
  • elorelia  (10.06.16 10:35:56) 
Fps isimli bir başlık var onunla filminkinin tutması gerek
film sağ tıklayıp bakabilirsin özelliklerden
örneğin bunda hem 23.bilmeneyli hem 25 var. ona göre indiriyorsun
ns2.divxplanet.com
  • fasulyek  (10.06.16 10:37:00) 
İndirdiğiniz filmin sonunda genelde isim yazar, o isim için olan altyazıyı indireceksiniz. Atıyorum videonun sonunda .Xvid-Reward yazar ne bileyim x264-DEMAND yazar.
Siz altyazıyı ararken bu reward olsun demand olsun bu isme göre arayacaksınız ki direkt uysun. Dixvplanetta bakarken altyazıların altında görebilirsiniz uyumlu olduklarını, oradan seçin indirin.

  • naberabi  (10.06.16 10:37:16 ~ 10:37:59) 
Benim altyazıyı indirmeden ilk baktığım filmin Frame rate değeri. Genelde 23.976 Fps oluyor. Buna göre altyazı indiririm. Buna bakmak için bilgisayarınızda küçük bir program olan Media Info yüklü olması gerekiyor.


  • teknikekip  (10.06.16 10:38:03) 
yazılmış mı bakmadım da bs player otonatik indiriyor, onu deneyebilirsin


  • komsu komsunun nickine muhtactir  (10.06.16 13:25:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.