[]

Ramazanda nasıl zayıflarım

Normalde kolay zayıflayabiliyorum ama ramazanda işler karışıyor. İftarda çok yükleniyorum ve bunu durduramıyorum. e malum sahurda yiyip yatıyoruz. Var mıdır bir yöntemi? Spor yapmaya vakitte kalmıyor. Evde ip atlamaya başlayacağım muhtemelen. 1 kilo almışım şimdiden.
 
Ben her ramazan ayında 5 kilo veriyorum.

İftarda, ekmeksiz çorba ve ana yemek yiyiyorum sadece. 2 saat sonra da varsa meyve.

Sahurda da bildiğin kahvaltılık şeyler yiyiyorum. Yumurta, peynir, domates, salatalık fln. Çok nadir yapıyorum sahuru zira haftanın 5 günü iftardan iftara yiyiyorum sadece.

Ve hiç spor yapmıyorum. Ayrıca programcı olduğum için bütün gün oturmama rağmen veriyorum bu 5 kiloyu.

Bence senin sorunun metabolizma hızı ve iftarda yediğin şeyler.

Tavsiyem bir gün sahur yapmadan oruç tutmayı dene. Başarabilirsen devam et.
  • winston insani  (10.06.16 08:49:11) 
İftarda kendini biraz frenlesen zayıflarsın aslında. orucu açıp çorbayı içtikten sonra namazı kıl, 10-15 dk ara ver. kullanıyosan bi tane sigara iç, iştah biraz kesiliyor. sonra devam edersin ama fazla yemezsin. ben böyle yapıyorum ve her ramazan 5-6 kilo mutlaka gidiyor.


  • animalman  (10.06.16 08:49:31) 
az yiyerek.


  • Nox  (10.06.16 08:50:24) 
Her ramazanda mutlaka alıyorum. Geçen ramazan biraz frenledim kendimi sadece kilomu koruyabildim. İftarda yüklenmesem çözülecek gibi.


  • six packsiz  (10.06.16 09:09:36) 
  • arnold schwarzeneger  (10.06.16 09:17:45) 
Ben de bunun çaresini bulmaya çalışıyorum. İftar sahur arası çok kısa olduğu için spor çok zor. Olay iftar ve sahurda abanmamaktan geçiyor, başka çare yok. Çorbayı içtikten sonra namaz kılmak işe yarayabilir frenleme konusunda.


  • kitap arasında kalmış silgi tozu  (10.06.16 09:27:03 ~ 13:37:53) 
sahurda sadece su içip yatıyorum ben bu şekilde iftarda çok yesemde zayıflıyorum.


  • yue  (10.06.16 10:07:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.