askerde ağda yaparken

sıkıntı yaşar mıyım?

düzenli olarak ağda yapıyorum. epey azaldı tüylerim. askere gideceğim. orada da devam etmek istiyorum.

orda nasıl olur acaba, odada yapsam sıkıntı olur mu? yoksa banyoda mı yapayım? banyolar rahat mı bilmiyorum gerçi. ya da oda arkadaşım rahatsız olur mu? bide
o-dalar kaç kişilik?

Başlık bile ofsayt, bence kasma, askerlik sonrasına bırak, kafan rahat etsin, zaten ağdadan çok çok öte dertlerin olacak orada.
Not: bir arkadaşın dediği "öperler" tabiri hafif kalmış, sen zaten yerine kullanılacak cuk diye oturan tabiri acemibirliğini görünce anlarsın.

  • candanag  (08.06.16 21:59:17 ~ 22:05:49)
Askerde oda yok. Koğuşta ranzalar var herkes bir arada yatıyor.

  • ThomasJefferson  (08.06.16 22:00:04)
öperler.

  • Goddard  (08.06.16 22:02:08)
odalar yeri geliyor 140 yeri geliyor 600 kişilik usta birliğinde belki daha az olur. Oda diye bir kavram yok yani oda dediğim koğuş. Banyoda yapman imkansız acemilikte zaten 5 dk veriyorlar yıkanman için ustada da ağda falan uğraştırmazlar yine. Zaten öyle aynalı duşa kabin falan yok.

İşin özü askerde yatar abi o iş.
  • gozu acik sevisen yahudi  (08.06.16 22:02:29)
genellikle akşam içtimalarından sonra kışlada nöbetçilerden başka kimse kalmadığında, koğuş önlerinde ateşler yakılır ve tüm askerler sıyırırlar bacaklarını. tren yapılarak herkes birbirinin bacaklarına ağdayı sürer ve 5 dakika bekledikten sonra aynı anda çekerler.

zorluk çekmezsin yani, sıkma canını.
  • hakim oynayin dedi  (08.06.16 22:02:32)
hacı t.şak geçmiyosan yapma.

skerler.
  • ya ben lan neyse  (08.06.16 22:06:23)
ahahah.

ayıptır söylemesi tüysüzüm biraz, bi gün banyo yaparken piçin biri duvarın ustunden su atcam diye tırmanıp benim tüysüz kaseyi görünce bağırdıydı ''abbbbbaaaaaaaawwwwwww gabbaaaak gibi göt laaaaaa'' diye, bütün hafta alayda mevzu olduydu amk. o kadar diyim :D
  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (08.06.16 22:07:37)
abi nerene yapıyon sorması ayıp? hani kaş ortası yanak falan diyorsan bir derece de kol bacak hiç girişme bence. dkskfk

  • shotgunwoman  (08.06.16 22:07:49)
@ hakim; evet güldürdün beni :)

@ mahone ; türkiye de mi askerlik yapacaksın ? soru şaka olabilir mi ?

benim askerlik dönemimde -kısa dönem- hem acemilikte hem ustalıkta duş yoktu zaten, hamam var, acemelikte 6-7 dk süren var zaten, bir kurna da 5 kişisin.

hiç o işlere girişme
  • nucleon  (08.06.16 22:08:03)
Banyo, kogus gibi tesislerin nasil cikacagi sansina kalmis. Oda yok tabii ki, herkesin bir arada kaldigi ranzali koguslar var. Askerde neyi yapabilirsin neyi yapamazsin bunlar dusecegin yere bagli biraz.
Agda yaparsan - en iyi ihtmialle - adini cikarirlar.

  • stavro  (08.06.16 22:08:48 ~ 22:09:30)
yere sabun düşürüp almanı isterler, yapma.

  • olutaklidi  (08.06.16 22:11:11)
askerde odalar tek kisilik ve gittigin yere gore all inclusive her sey dahil ya da oda kahvalti secenkli konakliyorsun, agdani da fin hamami sonrasi health club'dan yardim alarak yapabilirsin.

  • exlibris  (08.06.16 22:25:21)
acemilikte banyoa yapma fırsatımız oluyordu 5 dakika olsada. usta birliğine geçtiğimde yıkanmak hayaldi:) banyo yok (varda yok) sen kalmıs banyo rahat mi demişsin:)

  • all girls dream  (08.06.16 22:31:11)
yorumlar efsane. yukarda da yazmislar, sabunu canın pahasına tut

  • diego de almagro  (08.06.16 22:31:46)
mahone, hemen bir yüksek lisansa başvur(başvurular bu aralar!) tecil ettir askerliği :D sonra bedelli çıkarsa umarım para bulup bedelli yaparsın.

bu kafayla gitme ya dalga geçilen taşak oğlanı olursun ya cidden götü çizdirirsin :D oda arkadaşım demiş lan bir de assdfasd :D
  • rodriguez2  (08.06.16 22:35:23)
Yav kimse de dememis "don't feed the troll"

Ya da ben troll olmasini umuyorum kimse bu kadar saftirik olamaz...
  • mukrime  (08.06.16 22:41:21)
ha bir de; iki kişilik duş kabinleri de var. ayda 2 kere çift kişi yıkanman gerekebiliyor.
bir gün rıfat abilerle lokaldeyiz..

  • hakim oynayin dedi  (08.06.16 22:47:03)
Trollsunuz sanırım.....

  • yuvarlanantencereninkapagi  (08.06.16 23:01:50)
Tabi lan manyak mısın.

  • hayatbirfilm_basroldesensin  (08.06.16 23:08:22)
tamamen yaptığın yer ile değişen şeyler benim yaptığım yerde ne oda ne banyo imkansızdı.
Bazı arkadaşlar da çok rahat askerlik yaptı.

Ama genelde oda falan olmaz.
  • basond  (08.06.16 23:59:06)
Olm yapacaksanız şöyle trolllük yapın. Duyuruya ayrı, yorumlara ayrı güldüm.

Yanında götürme, zaten banyoda kurutma makinesinin altına iki kutu veet ikram bırakmış oluyorlar; ondan kullanıtsın. Bitince house keeping yeniliyor.
  • stratejisizsiniz  (09.06.16 04:45:26)
Her bölüğün bir güzellik salonu oluyor. Nizamiyede sor, gösterirler.

  • arnold schwarzeneger  (09.06.16 10:39:18)
problem olmayabilir. ben 6 kişilik bir asayiş noktasında yaptım askerliğimi. 3ümüz zaten üniversite mezunu kısa dönemlerdik. Böyle bir ortama düşersen neden olmasın. ama acemiliğin kaçarı yok. metrekareye 3 adet it kopuk düşüyor.

  • theli  (09.06.16 14:32:45)
Mahone lütfen silme bu soruyu efsane cevaplar var favorilere attım arada gülmek için açıp okuyorum :D

Cevabına gelecek olursak, hazır azalmış bak tüylerin, biraz kendi haline bırakırsan kendi kendine çoğalmaz. Hem biraz cildin dinlenmiş olur askerlikten sonra devam edersin.
  • köstebek kurabiye  (09.06.16 14:45:16)
  • qazaqwsx  (09.06.16 15:03:27)