katkı kredisi

1.sınıfım. başvurdum, çıkmasını bekliyorum. şayet çıkarsa mart ayında toplu olarak yatıyormuş sanırsamç öyle mi acaba gerçekten. ne kadar yatıyor bir de

ilk kez kredi alanların hepsi arasında dolanır böyle efsaneler. yok öyle bir şey. ocak ayında almaya başlarsın kredini normal bir şekilde. herhangi bir toplu para verme olayı olmuyor. ha ocak ayında çekmessen martta gayet toplu bir paran olabilir bankada o ayrı :)

  • xeuszt  (18.11.09 18:39:34)
biz de öyle sandık, ne yazık ki toplu para falan gelmedi. ancak yakın bir arkadaşım, kendisine o zamanlar toplu para geldiğini iddia ediyor. attığını da sanmıyorum ama başka kimseden duymadım toplu para aldığını.

  • jangara  (18.11.09 18:42:02)
3 kişiden 2 farklı yanıt :D

  • o da olabilir  (18.11.09 18:44:43)
aslında yanıtlar farklı değil :) jangara'nın arkadaşını saymassan. şu an krediler 180 lira ve ocak'ta zamnlanacak. 200 olduğunu varsayarsak ve sen ocak-şubat aylarında paranı almassan mart ayında 600 liran olur hesabında. ya da direk başa dönelim. katkı kredisi mart ayında değil ocak ayında yatmaya başlar :)

  • xeuszt  (18.11.09 18:53:35)
3 yıldır öyle bir olay yok. toplu yatma yok ocakta ilk kez yatıyor sadece.

  • prodeq  (18.11.09 18:55:47)
:D neyse o zaman, mayıs'a kadar ellemeyelim paraya. yokmuş gibi davranalım, iknoor edelim.

tişiggürler
  • o da olabilir  (18.11.09 18:59:13)
gecen sene bana toplu verılmemıstı. tanıdıgım kımseye tplu verılmemıstı.

  • sen git ben geliyorum  (18.11.09 19:03:11)
bir de başbakanlık çıkarsa bu çıkmıyo değil mi. ikisi aynı anda çıkan var mı acaba

  • o da olabilir  (18.11.09 19:07:53)
ya burs ya kredı. ıkısı aynı anda olmuyor. ayrıca burs cıkarsa alttan bellı sayıda (ya bır ya ıkı ya da hıc kalmamalı dıye hatırlıyorum) ders olursa ıkıncı sınıfa gecıste sak sıye kesıyorlar. ama zaten belırtırler onu. kasma hıc ogrencem dıye.

  • sen git ben geliyorum  (18.11.09 19:09:43)
hmm hayırlısı o zaman.

eğitim zor!!1
  • o da olabilir  (18.11.09 19:15:44)
2004-2005 ekim'de okula yeni başladığımda başvurmuştum (herkesle birlikte), 2005 ocak ayında 3 aylık 330 milyon vermişlerdi (o zaman 110 milyondu), ondan sonra da ay ay vermeye devam ettiler. Ekliyeyim, şu anki sistemi bilmiyorum.

  • feedback  (18.11.09 20:29:45 ~ 20:30:58)
önceden çok önceden 96 gibi...toplu almıştık..hey gidi günler.ozmanlar banka kartı filan da yoktu...ziraat bankasının önünü bir görseniz...ilk gün almak zor oluyordu tabi...bu arada bide o zmanlarda 3 ay da bir yatrılırdı...3 dönemi toplu almıştım...

  • werwee  (18.11.09 21:50:30)
@feedback. ben de aynı sene başladım almaya. ocakta değil martta vermişlerdi 330. çok iyi hatırlıyorum.
ocakta başlıyo artık. toplu ödeme olmuyo

  • mngdsr  (18.11.09 22:28:56)
@mngdsr dedigin dogrudur ayini tam animsamiyorum, vurgulamak istedigim baslangicta 330 odedikleriydi.

  • feedback  (19.11.09 14:29:55)