bu ne fobisi

çok saçma bi sorum var. google earth ya da sokak görünümünü açtığım zaman başım fıldır fıldır dönüyor, kalp atışlarım hızlanıyor. çoğu zaman sayfayı kapatamayıp laptop kapağını çat diye kapatacak derecede.

yükseklik ve deniz korkum yok. bu kesin. earth için belki derinlik olabilir ama sokak görünümünden tırsmak nedir ya?

answers.yahoo.com

yalnız değilmişim mesela, ama dalga geçmeden bi diyiverin neden böyle :(

2 boyutlu olanı açınca sıkıntı oluyor mu? yani normal earth ü? sadece üç boyutluda oluyorsa klostrofobinin bir türü olabilir diyecektim.

ben de çok devasa makinelerden korkuyorum. garip hissetme :)
  • la rana  (08.06.16 00:06:57 ~ 00:07:16)
Sokaklarda kimse bulunmadığı için ya da bulunsa bile silindiği için aslında o sokakta bir anda tek olmaktan korkuyor olabilirsin. Bir bakıma olaya kendini fazla kaptırıp nerdeyim lan ben? demek gibi.

  • dissendium  (08.06.16 00:07:17)
bence orada bir anda çok enteresan, korkunç bişeyle karşılaşacakmışsın gibi hissediyor olabilirsin.

  • tepedeki psychedelic adam  (08.06.16 00:08:09)
@la rana, harita modu dışında hiç bakamıyorum öyle diyeyim..

  • rayde  (08.06.16 00:09:13)
peki bu fotograf nasil, bu da korkunc geliyor mu?

www.fugly.com

eger oyleyse, bunun korkuncluk derecesi 10 uzerinden kactir ?
  • scars dont fade  (08.06.16 01:05:54)
@scars dont fade, i ih korku yok, hiçbir his uyandirmadi. Bilmiyorum belki hareket etmedigi , sadece bi fotoğraf oldugu icin olabilir.

  • rayde  (08.06.16 01:18:41)
Ekranın içine düşecekmişsin gibi bi çekim hissediyor musun?

  • bu hikaye bitti mi  (08.06.16 02:54:00)
Beyin çok enteresan bişi, kim ne ile bağdaştırıyor görüntüleri. Çok enteresan geldi, örümceklere verdiğim tepkiyi veriyor gibisin sanki, ben de bakamam mesela örümceğe ekrandan. Iy.

  • dessy  (08.06.16 09:02:19)
@bu hikaye bitti mi, evet evet bu da bas donmesi ve mide bulantisi getiriyor devaminda.

  • rayde  (08.06.16 12:01:03)
uçak korkun var mı

  • sta  (08.06.16 12:14:46)
@sta, var ama çok az, herkes kadar. "anam bu nasıl uçuyo ya düşüverirse" şeklinde.

  • rayde  (08.06.16 12:17:27 ~ 12:17:39)