İnternetten makale yazıp para kazanma ?

Şu aralar biraz işsiz olduğumdan bulunduğum yerde çok boş vaktim kalıyor. İnternette makale yazıp para kazanma olayına bir bakayım dedim. Bir siteye haber yolladım olur dediler. Ücretleri şu şekil:

350 kelime 1.75 TL
400 kelime 2.00 TL
450 kelime 2.25 TL
500 kelime 2.50 TL

Sizce bu fiyatlar piyasaya göre normal mi?

İkinci sorum bu tarz iş yapan arkadaşlar günde ortalama kaç kelime yazabiliyorsunuz?

bu fiyatlar fazla dusuk ama ne yazik ki piyasa da buna yakin zaten. eger diliniz varsa ingilizce yayin yapan siteleri arastirin. daha iyi oduyorlar. gerci artik paypal olmadigindan odeme guclugu oluyor.

  • hopeless  (08.06.16 00:01:19)
@ardacan her konuda olabiliyormuş. konu kısıtlaması yokmuş.

  • Wolfware  (08.06.16 00:04:12)
Piyasadaki dip fiyatın yarısı bu fiyatlar...

r10.net'e bak. r10 hesabın olmasa bile adamlar skype adreslerini de yazıyor dışardan ilgilenen olursa diye.

orada kelime başı 1 kuruş alt limiti var.
  • la rana  (08.06.16 00:12:41 ~ 00:12:55)
500 kelime 2.50 tl? piyasayı bilmiyorum ama kaz mı yoluyorlar?

  • sporty  (08.06.16 01:22:53)
oha r10 bu tür ölücülerin buluşma noktasıdır orada bile bu kadar düşük ücret görmedim.

baktım şimdi 300 kelime 3-4 lira falan diyorlar. Seninkinin 2 katı.

Eğer uğraşmadan yazacağın bir şeyse belki, kelimeleri döndürüp dolaştırıp falan. Otomatiğe bağlayıp içeriği önemsemeyen biri çok yüksek sayılara çıkabilir bence.
  • rodriguez2  (08.06.16 01:37:20)
açık söyleyeyim günde 50 makale yazsanız 500 er kelimeden 75 lira yapar. 50 makale ne yahu.

salatalık gibi, sindirirken harcadığınız enerji kazandığınızdan fazla, bilgisayarınızın, sizin harcadığınız enerji daha pahalı.
  • kurnaz  (08.06.16 01:40:08)
Biraz sizden biraz da R10dan aldığım bilgiler neticesinde bu fiyatların cidden ölünün de ölüsü olduğunu gördüm. Orada bile bir standart konulmuş la rana'nın da dediği gibi 100 kelime 1 tlden başlıyor. Yani 500 kelime 5 TL en az. bunlar cidden yolunacak kaz arıyormuş.

  • Wolfware  (08.06.16 17:10:16)