Erkek bebeğe barış ismi

Bir isim sorusu da benden gelsin; kuzenimin yakında bebeği olacak. Ben Barış isminı çok seviyorum. Anlamı, fonetiği ne bileyim hoşuma gidiyor. Bir de tanıdığım bütün Barış isimli kisiler düzgün, efendi, iyi niyetli kişilerdi; bunun etkisi de olabilir. Barış Manço'yu da pek severdim. Kuzenim az önce whatsapptan yazmis; bazıları beğenmiş, bazıları çok klişe demiş, bazıları da türkçe karakter var demiş. Ben de kamuoyu yoklaması yapayım dedim. Barış nasıl bir isim sizce?

Diğer secenegimiz de Erdem.

Bir de compu'ye not: lütfen şu mobil versiyonu düzelt artik; duyuruyu düzgünce yazana kadar canım çıktı. Yanlış yazınca tekrar düzeltmek de ayrı dert.

Güzel. Barış adında tanıdığım insanlar hep güzel insanlardı.

Erdem ismini sevmem.
  • buff  (07.06.16 22:55:12)
barış ismi güzel ama gerçekten de türkçe karakter var ^^
biz koyamayız çünkü içinde r harfi var r leri söyleyemiyorum ama söyleyebilsem düşünebilirdik.
erdem de fena değil ama ikisi de bir cem değil aşslslsk
  • sta  (07.06.16 22:59:09)
Sta, Cem'i ben de severim de bizim ailede 2 3 tane mevcut :)

  • fraise  (07.06.16 23:00:52)
Barış en sevdiğim erkek ismi . Tüm tanıdığım Barışlar da efendi ve iyi insanlar . Erdem ismini hiç sevmiyorum . Tanıdığım Erdemleri de sevmiyorum

  • lilidance  (07.06.16 23:03:24)
@fraise bence sen koyarsın Barış ı koymasınlar boşver ;)

  • lilidance  (07.06.16 23:04:35)
ikinci ismim barış ama çok kullandığım ismim değil genelde herkes birinci ismimle hitap eder ama severim barış adını da. türkçe karakter kısmı sıkıntılı ama çok da büyük bi sorun teşkil etmez bence.

  • nundu  (07.06.16 23:06:07)
Bora konusunda herkese olduğu gibi sana da ısrarcıyım fraise :)

  • c1b2k3  (07.06.16 23:10:18)
Lilidance, oğlum olacağı %100 garanti olsa koydurmazdim da emin olamadigimiz için yakında biri koysun demiştim :)

  • fraise  (07.06.16 23:10:32)
barış güzel.
bu türkçe karakter olayı artık çok kaale alınıyor isim seçerken ama çok dert değil aslında ya? benim de adımda türkçe karakterler var (yurtdışında da yaşadım) hiç sorun yaşamadım bununla ilgili, belki de bana denk gelmemiştir.

  • asisamus  (07.06.16 23:10:33)
Bora +1. Çok maskülen isim.

  • ThomasJefferson  (07.06.16 23:12:00)
Bora'yi ben hiç sevmiyorum nedense.

Türkçe karaktere ben de takılmamak gerektiğini düşünüyorum; kardeşimin isminde de türkçe karakter mevcut. İlk söylendiği zaman sorun ama sonrasında öğreniyorlar nasılsa.
  • fraise  (07.06.16 23:14:25)
barış da erdem de süper isimler bence. ikisi de gönül rahatlığıyla konabilir. toprak, rüzgar, bulut, uzay, batı, doğu gibi berbat ötesi isimler seçmediğiniz için sizi tebrik ederim.

bu arada adımda da, göbek adımda da soyadımda da türkçe karakter var hiçbir sorun çıkmıyor yurtdışında, şu geyik bitse artık.
  • ambrosia  (07.06.16 23:18:20)
yeni bir adaş adayı olarak şimdiden kutluyorum minik yavrucağı.küçükken "ayy barış ismine aşığım" diye öpüldüğüm oldu, çocuğun önünü kapamayın.barış +1

  • mungojerry  (07.06.16 23:23:15)
barış koymazdım. tanıdıklarımdan dolayı. o tatlarda "Tuna" var.

  • kupigometa  (07.06.16 23:25:24)
barış bence şahane isim. erdem de çok güzel.

  • anneboleyn  (07.06.16 23:46:29)
Erdem ismini pek (hiç) beğenmem. Barış güzel, bir ağırlığı var.

  • firez  (08.06.16 00:54:58)
Barış çok yumuşak görünümlü bir isim. Erdem berbat bir isim. Bence Deniz, Cenk gibi karizmatik isimler koyun.

  • dissendium  (08.06.16 01:00:47)
Erdem olarak tanıdığım kimseyi sevmedim Barışlar daha babacan ve sempatik olurlar. Barış olsun.

  • aydogank  (08.06.16 01:47:29)
tanıdığım bir barış hariç hepsi çok iyi adamlardı. bence isimden çok adam olması önemli. umarım iyi bir insan olur gelecekte:)

erdem koymayın erdemler bir acayip oluyor.içine kapanık ya da hafif asosyal ya da ben ağırım modunda takılan adamlar oluyor.
  • mobydick  (08.06.16 01:50:17 ~ 01:51:08)