izlendiginizi dusunuyor musunuz?

bi ara cok meshurdu soyunma kabinlerinde filan gizli kamera haberleri. siz bunun yapildigini dusunuyor musunuz? herhangi bir tedbir aliyor musunuz? herkese acik avm tuvaletlerinde filan boyle kameralar olamaz mi mesela? ya da bar tuvaletlerinde (hazir insanlarin kafasi da guzel, fark edilmesi de nispeten zor). aklima boyle seyler geliyor surekli bu tarz ortak kullanim alanlari kullanmak durumunda kaldigimda. paranoyak miyim?

izlesinler nolcak kafasındayım daha çok. paranoyakça düşünsen bile yapabileceğin çok fazla şey yok çünkü.

  • rayde  (07.06.16 21:48:15)
tuvalette falan izleniyorsam bile umrumda olmaz, belki kadin degilim diye. ama umrumda olmamasinin bir diger sebebi asil korkumun web'deki hareketlerimin izleniyor olmasi. ben asil o konuda paranoyak olmanizi tavsiye ederim. webcam'den birinin sizi izleme ihtimali, tum yazismalarinizin okunma ihtimali vs.

  • hopeless  (07.06.16 21:50:55 ~ 21:52:42)
Ara ara dusunuyorum o arada da en fazla laptop icin ıslak mendilin yapiskanli kapağını söküp kamerayi kapatıyorum :):)

  • anily  (07.06.16 21:51:18)
@hopeless +70616215055215242

tuvaleti izlesinler webi izlemesinler bence. webi izlememeleri için tuvalette izlenmeyi yeğleyebilirdim hatta xd

soruya cevap: izlendiğimi düşünüyorum evet :(
  • freetakilir  (07.06.16 21:55:12 ~ 21:58:33)
beni izleyip naapsınlar mk diyorum

  • cekilmis gayfe  (07.06.16 22:03:15)
İzlerlerse izlesinler çok da tın. Napabilirim ki elden ne gelir ki? Önlem olarak sadece laptop'taki webcam'e siyah bant çekiyorum o kadar.

  • köstebek kurabiye  (07.06.16 22:06:57)
soyunma odalarinda -cinsiyet ayirmaksizin soyluyorum- herkes cirilciplak, saunalarda donen cok acayip olaylar mevcut, aksamlari gidilen yerlerde tuvaletler unisex olunca dikkat ediyorum etrafa, kadin-erkek ayri tuvaleti olan yerlerde ise zaten yalaktan bozma pisuvarlar var onlara bakmiyorum. laptop on kamerasinda bant var. moskova'dan selamlar

  • gokhlayeh  (07.06.16 22:09:05)
Beni izleyip ne yapacaklar? Dolandırıcılık yapılması dışında her hareketimin izlenmesi çok da umrumda olmaz. Dünyada bir milyar kişi ile aynı şeyi yapıyorken niye tutup da beni izlesinler, bir özelliğim yok.

  • aychovsky  (07.06.16 22:09:19 ~ 22:11:20)
düşünmeye gerek yok. izleniyoruz zaten. ahanda ispatı: www.youtube.com

  • matrix  (07.06.16 22:10:22)
Samsung tv lerde bir açık yüzünden hackerlar kameraya ulaşıp sizi izleyebiliyordu. Açık kapatılmış olabilir ama samsung bizi kendisi izleyebilecek sistem elinde var.

Diğer markalar da vardır ama Samsung bu konuda büyük oynuyor:
-Kamera açığının duyurusu
-Tv açıkken herşeyi konuşmayın duyurusu
-İzlediğimiz filme göre reklam göstereceği duyurusu

m.hurriyet.com.tr

m.haberler.com

m.donanimhaber.com
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (07.06.16 22:11:17)
her yerde tuvalete girmiyorum. avm nin tuvaletine koymak da sıkar biraz gibime geliyor ama konunun uzmani degilim.

  • mza  (07.06.16 22:11:30)
Hahah, ben bunu dusunuyorum ya. Yani mesela telefon kamerasindan, pc kamerasindan fln. Ama hani ozellikle beni izledikleri degil de, genel olarak buradan cekilen goruntuler olabilecegini sonra ayiklanabilecegini fln dusunuyorum ama tamamen benim paranoyakligim sanirim. Herkese acik tuvaletlerde de etrafi bir kontrol ederim her zaman, kameraya benzer bir sey var mi diye.

Ek: Telefon kamerasindan izlemek gibi degil de, soyle bir paranoyakligim var. Mesela banyoda snapchat uygulamasini acmiyorum, kameraya erisimi var fln diye. Ya da kameraya erisimi olan herhangi bir uygulama.
  • yuzır  (07.06.16 22:26:16 ~ 22:27:13)
Soyunma kabininde en fazla ic camasiriyla kaliyorum. E plajda bikiniyle geziyoruz hatta bir guzel yatiyoruz da soyunka kabininde hic de cekici olmayan 30 saniye boyunca izlenmek mi sorun? Webcam konusunda tereddutteyim ama bilgisayar basinda dunyadaki milyarlarca diger insandan daha absurd bir sey yaptigimi sanmiyorum. O yuzden de kafam rahat. Ha banka hesabima girerlerse calacaklaro hepi topu 1500 euro olur. Baska da malim mulkum yok zaten.

  • letheavendangered  (07.06.16 22:48:04)
ya bar tuvaletinde sarhoş insanların işeyip sıçmasını kusmasını izleyip napacak adamlar? ya da kabinlerde göt kadar yerde 18 farklı kıyafet denerken ter içinde kalan teyzeleri falan? zerre umrumda olmaz.

  • ambrosia  (07.06.16 23:26:16)
ben kabinde çıkartıp sallıyorum iyice görünsün diye.

  • Goddard  (07.06.16 23:39:31)
Kicimi gormeleri pek de umrumda degil. Gorduklerini de sanmiyorum zaten.

  • stavro  (07.06.16 23:42:45)
Dışarıdayken pek aklıma gelmiyor. Evde de laptop karşısında normal bir şekilde oturduğumdan kamerayı bantlama gereği duymuyorum ama giyinirken monitörü aşağı indiririm hep.

  • pike  (07.06.16 23:54:07)
benim laptopun kamerası bağlıdır bu sebepten.

hukuki açıdan konuşursak da, eğer yüzunuz gozukmuyorsa, etek altı kişi bile çekerler bu suç olmuyormuş:

m.haberturk.com
  • scars dont fade  (08.06.16 00:02:18)