[]

Booking den rezervasyon yaptım kredi kartı bilgilerimi de verdim fakat

Bir çekim söz konusu olmadı sanırım, sonra mı alınacak para benden? Teşekkürler.
 
sanırım otele girişte veriyorsunuz parayı.


  • Nox  (07.06.16 18:30:05) 
Kredi kartıbilgilerini genelde bi terslik olmaması için alıyorlar.
Daha sonra otele girişte alacaklar parayı.
Ayrıca otlein belli bir iptal politikası varsa ona uygun olarak da para çekmeleri için garanti oluyor..
  • quaker  (07.06.16 18:32:56) 
Bekleyen provizyonda görmen lazım işlemi, otele gidince kart ile ödeyeceksin bu provizyon da iptal olacak.


  • 2pac  (07.06.16 18:42:26) 
booking.com'da yer alan otellerin %90'ı konaklama anında ödemeyi alıyor. fakat çoğu otelin deadline politikası var rezervasynu iptal etme olasılığınıza karşı belirli bir oranda ücret talep ediliyor. örneğin konaklamaya 12 saat kalana kadar ücretsiz iptal, 12 saatten daha kısa süredeki iptaller için ilk günkü konaklama ücreti ya da ilk günkü konaklama ücretinin %30 gibi. bu detayları booking.com'un gönderdiği mail'de bulabilirsin.


  • thevalentino  (07.06.16 18:45:44) 
Peki birkac farkli karttan odeme yapilacak o zaman sadece birininkini mi giriyoruz rezervasyon bolumunde?


  • regina phalange  (07.06.16 19:50:32) 
@regina kredi kartı bilgilerini booking.com'a verdiğinde herhangi bir bloke yapmıyor kartına sadece güvence olarak kart bilgilerini almış oluyor. yani demek istediğim eğer rezervasyon iptal ihlali gibi bir durum söz konusu değilse rezervasyon esnasında vediğin kart kullanılmıyor. otele check-in yaptırırken istediğin şekilde ödemeni yapabilirsin.


  • thevalentino  (07.06.16 20:03:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.