Sevgiliye d.günü hediyesi - Quadrocopter Drone?

sevgili duyurucular gün gecmiyor ki bir hediye sorusu acilmasin.

simdi benim erkek arkadasimín dogum günü yaklasiyor. kendisi tam bir teknolojik early adopter, geek (star wars, marvel vs hepsi alinda), güzel kaliteli giyinmeyi seven, Apple manyagi bir kisi.

Gectigmiz senelerde t-shirtler, gömlekler, sürprizli günler, dvd'ler, oyunlar, kitaplar, konser bileti vs vs gibi klasik fikirleri tükettim.

Bu sefer parasina kiyip söyle hakkaten sevebilecegi ve yazin da vaktini gecirebilecegi bir sey alayim diyorum.

1) Drone alsam nasil olur? Yani biraz oyuncak niyetine...

Fakat bu alanda hic fikrim yok. o yüzden gayet basitce Amazon'a drone yazip, ilk cikan ve cok pahali olmayan su model hakkinda ne düsünürsunuz?

Syma X5C EXPLORER

(git: www.amazon.de

2) aslinda parfüme ihtiyaci var, parfüm + ekstra bisey olarak gecistirsem mi?

3) tavsiye ve önerilerinize acigim

tisikkirlir

syma başlangıç için iyidir.

ev dizaynı güzelse philips hue.

çok geziyorsa chromebit, stick bilgisayarlar gibi şeyler.

ihtiyacı varsa güzelinden bluetooth hoparlör.

okumayı seviyorsa kobo, kindle.

evde vakit çok harcıyorsa nvidia shield tv. (favorim, bilgisayar oyunlarını aktarır, ama applesa zor gerçi)

ipadi, iphone'u varsa el yapımı yani senin yapacağın kılıf, veya aksesuar falan. apple store'da güzel şeyler var.

güzelinden kulaklık.

akıllı saat. (pebble gibi pek bilinmeyen)

philips wake-up light.

aklıma bunlar geldi. :D
  • passion rules the game  (07.06.16 16:34:48)
@passion, saydiklarinin hepsi (stick bilgisayar sidinda) yeminlen var. hue'yu benim eve bile aldi. pebble'indan nike fuel band'ina jawbone fitbit her seyi kullandi Apple Watch'da noktayi koydu.
kiliflar da Freitag tarzi markalardan var yeni alip severek kullandigi.. ben beceremem simdi.

Syma iyi diyosan süper :)
  • lemuria  (07.06.16 16:40:12)
Syma süper fikir bence :)

  • lcha  (07.06.16 16:42:45)
çarpma vs. ye karşı yedek pervane ve şu çevresini koruyan zamazingolardan almayı unutmayın :)

  • passion rules the game  (07.06.16 16:43:15)
bu arada bu explorer yeni çıkmış galiba, normal x5c'yi çok önerirler hep. linki şu:

www.aliexpress.com

detaylıca bakın çok modeli çıkmış yok kameralı kamerasız falan :) kameradan pek bir şey beklemeyin.
  • passion rules the game  (07.06.16 16:47:58 ~ 16:48:48)
"yedek pervane ve zamazingolar" dedigin mesela su mu?

www.amazon.de
  • lemuria  (07.06.16 16:52:04)
hah evet bunlar, çok iş görüyor yedek pil, yedek pervane ve plastikler. aynı anda birden fazla pil şarj eden cihaz da vardı.

hubsan x4 kullanıyordum ben, o da aklınızda bulunsun aynı klasmandalar aşağı yukarı.
  • passion rules the game  (07.06.16 16:54:46)
Yizhan tarantula x6 yi tavsiye ederim guzel drone

  • topraam  (07.06.16 16:58:42)
bana kardeşim DJI PHANTOM 4 almış
muhteşem bir alet, tavsiye ederim, resmen son 1 haftamın en büyük eğlencesi oldu.

  • Corc  (07.06.16 17:20:06)
yurtdışından artık drone getirmek çok sıkıntı. o topa girmeyin.

  • gliderpilot  (07.06.16 18:05:36)
Teşekkürler herkese dediğiniz modellere de bakacağım

@gliderpilot biz zaten yurtdışındayız :)
  • lemuria  (07.06.16 18:11:55)
@lemuria

hıa tamam o zaman ama bence ucuz bir drone alacağınıza farklı birşey alın. ucuz bir drone tatmin eder mi emin değilim.
  • gliderpilot  (07.06.16 19:00:01)
Hmm başlangıç için iyi olur diye düşünmüştüm, çok beğenirse kendine pahalısını alır sonra hehe
peki önerin var mı? Ne alabilirim başka?

  • lemuria  (07.06.16 19:50:37)
drone değilde bi action camera al mesela?

xiaomi yi 4k falan?
  • gliderpilot  (07.06.16 20:33:28)