aliexpress anlaşmazlık çözümünde ne diyor?(ingilizce içerir)

hi dostlar.

ne diyor bu çan çin çonlar bi izah eder misiniz bana? yarım ingilizcem ve dandik translate siteleri yüzünden bir şey anlamadım.

Dear xxx,

Thank you for contacting AliExpress. I am sorry to hear that you are not satisfied with your order 00000000000000.

Important: All evidence and information should be uploaded to the dispute details (pictures and videos).

Evidence or information on other websites or the message history will not be accepted.

If you can not upload the evidence - please let us know.

Complaints from buyer Judgement from AE Invalid Reason Proof Guide
Product or packaging is damaged/broken Valid - -

Solutions:
Option 1: No return partial refund 19.20 USD

Option 2: Return goods full refund 24.00 USD ( Buyer pays the returning shipping fee)

Response time: 7 days

Note: If you have already settled the dispute with seller, please kindly give a response in the dispute detail page so that we can be informed and follow this dispute based on the settlement. If you fail to choose or reach an agreement with seller within the response time, option 1 will be executed

Thank you in advance for your understanding and great cooperation.

Best regards,

AliExpress Case Management Team

siparişinizden memnun kalmadığınız için üzgünüz.

bütün bilgileri ve kanıtları anlaşmazlık bölümüne yüklemelisiniz ( resimler ve vidyolar)

diğer sitelerde veya mesaj geçmişlerinde bulunan bilgiler veya kanıtlar kabul edilmeyecektir.

eğer kanıtları yükleyemiyorsanız bize haber verin.

Çözüm 1: iade yok kısmi geri ödeme 19.20 usd

çözüm 2: ürün iadesi tam geri ödeme 24.00 usd ( alıcı iade kargo bedelini öder)

7 gün içinde cevap vermen gerekiyor.

eğer satıcı ile anlaştıysanız, lütfen anlaşmazlık sayfasına bunu bildiriniz bizde bu anlaşma üzerinden konuyu takip edelim. eğer 7 gün içerisinde satıcı ile anlaşamazsanız 1.çözüm uygulanakcaktır.
  • t joe  (07.06.16 13:20:58)
@t joe satıcıyla anlaşamadık zaten o yüzden aliexpress çözsün dedik. hala anlayamıyorum.

hiç tepki vermezsem 1. çözüm uygulanacak mı yani. benim anlaşacağım bi mevzu yok artık satıcıyla.

daha önce dispute açarken kanıtları yüklemiştim zaten.

var mı bu işten anladığınız bişey?
  • islergucler2  (07.06.16 13:27:28 ~ 13:27:47)
hacı bu attıkları mail sanki hiç kanıt falan yuklenmemiş en baştan prosedürü anlatıyor gibi. bence sen direk geri yaz bunlara eğer birşey yapmazsan 7 gün içinde option 1 uygulanacak diyor. bende pek anlamadım aliexpress işleyişi hiç bilmiyorum zaten sadece çeviri yaptım :( belki işi bilen bir arkadaş yardımcı olur birazdan

  • t joe  (07.06.16 14:16:26 ~ 14:16:43)