Fırının bağlantı noktasınd vana yok sorun olur mu?

Yeni bir eve taşındım ve fırın aldım yenice servis bağlamaya gelmiş ben yokken anneme vana olmalıydı burda va demişler sonra da neyse deyip takmışlar bağlantı borusunu... Sorun olur mu? İçime kurt düştü şimdi

normalde fırına giden doğalgaz borusunun üzerinde vana olması zorunlu tutuluyor.
aniden gazı kesebilmek için bir güvenlik önlemi olarak. olsa daha güvenli olur tabi, ama bir sorun olduğunda ana vanadan da kesebilirsiniz gazı.
doğalgaz yetkilileri gelmediği sürece, ki özel bir durum yoksa gelmezler, bir sıkıntı olmaz.
ben de yeni taşındım, aynı şekilde doğalgaz bağlantısını yaptırırken aynı şeyleri söyledi servis. hatta sonra doğalgaz yetkilileri de geldi, ama dışardaki sayaçtan sorunu halledip gittiler. yani yetkililerle bir sıkıntı olmadı.
ama güvenlik olarak diyorsanız, bu konuda tam bilgili olmamakla birlikte, vana olsa nispeten daha iyi olur diye düşünüyorum. siz yine de en azından evdekileri bir gaz sorununda doğrudan sayacın yanındaki ana vanayı kapatmaları yönünde bilgilendirin derim.
tekrar belirteyim: ben konuya teknik olarak hakim olmayan biriyim.
  • on bir  (07.06.16 03:02:19)
Vana olması gerek. En kısa sürede bi vana taktırın.

  • Goddard  (07.06.16 08:59:38)