universitede hic anlamadan gectiginiz dersler

Var mı? Yani gr anlamadan, çıkmış soruları ezberleyip ya da kopyayla, hatır minnetle gectiginiz dersler. Ben mesela cebir derslerinden hicbi şey anlamadan geçtim. Oabt ye hazirlaniyorum, hala hicbi sey anlamıyorum. Bazen kendime kızıyorum cebir bilmeyen matematikçi mi olur diye. Hatta sırf bu yüzden matematikte yüksek lisans düşünmüyorum, düşünemiyorum daha doğrusu. Bayağı suçlu hissediyorum kendimi.

Sizde durumlar nasıl? Pişman mısınız?

termodinamik, çok çalıştım ancak en verimsiz ve boş çalıştığım derstir.
Aklımda gene bir şeyler var ama öğrenmek için değil geçmek için çalıştım belki bu yüzden en zayıf olduğum ders denebilir.

  • basond  (05.06.16 22:38:48)
mat1
mat2
mat3
mat4

pişmanım. gerçi mat 4'ü biraz biraz anlamıştım. en kolayı oydu.
  • nedendir bilinmez  (05.06.16 22:39:54)
otomatlar ve diller
olasılık
istatistik
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (05.06.16 22:40:45)
Ekonomi, İnsan Kaynakları, Stratejik Yönetim
Ekonomiye kafam hiç basmadı. Enflasyonun neden olduğunu 70 kere okudum, hala anlayamıyorum.
Diğerleri de çok sözel geldi, sıkıldım. Düşünerek de algılayamadım, 'Düşünemedi' oldu.
Bir kere sınava çok az zaman kalmıştı, düşünerek yapayım dedim. Kilit bir cümle buldum. Oradan düşüne düşüne yol aldım. Sonra kitaptan kontrol edeyim dedim; tam tersi bir yere gelmişim. Bir yargı bu kadar 180 derece ters olabilirdi.
Bir de Tarih, hayatım boyunca kafam basmadı. Çok sözel geldi hep.
  • aychovsky  (05.06.16 22:42:55 ~ 22:48:20)
kantitatif iktisat 1 ve 2.

pişman değilim. 12 dersim var bir kaçını öyle geçmem lazım.

yatay geçişle geldim bir sürü dersim sayılmamış. niye pişman olayım?
  • gliderpilot  (05.06.16 22:44:28 ~ 22:47:53)
örgün öğretimde yok ama açık öğretim işletmede sallaya sallaya geçmiştim birinci sınıfı. kitaplardan da bi şey anlamamıştım. sonra da bırakıp kaydımı sildirdim zaten. kafam hiç basmıyor para hesabı kitabı işlerine.

  • devilred  (05.06.16 22:47:20)
computer organization

pişman değilim
  • qazwsx  (05.06.16 22:47:50)
istatistik. hoca "siyaset bilimi bölümü okuyanlar istatistik bilmese de olur" diye saçmasapan bir argümanla bize sınav öncesi soruları tahtaya yazıp çözüp bunu sorucam derdi. bir kelam etmedi istatistik hakkında. basit tablo okumaktan öteye gidemiyorum. şu an pişmanım, keşke adam akıllı istatistik öğrenseymişim. zira yüksek lisansta yurtdışında hangi sosyoloji bölümüne başvurmak istesem istatistik bilmeyi şart koşuyor.

  • mrsmoon  (05.06.16 22:48:11)
çok değişkenli istatistiksel yöntemler miydi analizi miydi neydi, o dersi anlamadan laylaylom geçtim. ismini aklında tutamadığım dersi nasıl anlayayım. hiç pişman değilim.

  • rheia  (05.06.16 22:49:17)
Son sene cebir derslerini geçebilmek için sınıfta cebiri iyi olan birinden parayla özel ders almıştım ya. Sırf okul bitsin diye. Hocaların gözlerine girebilmek için bi kelimesini bile anlamadığım seminerlere katılıyordum. Allahım, nasıl bi eziklikti. Hayatımda bu kadar ezildigimi hatırlamıyorum. Travmatik bi şey oldu artık benim için. Bugün derste deo izomorflar, homomorflari gorunce kendimi bi yerden atasim geldi.

  • damdanakan  (05.06.16 22:49:21)
ne kadar da robotik sayısalcı dolu bir duyuru...

milton ve dönemi dersinden bütte kopya çekerek dc ile geçmiştim, 17. yy sucks. henüz pişman olmadım, olacağımı sanmıyorum.
  • baba jo  (05.06.16 22:59:06 ~ 23:00:19)
signal and systems, en önemli dersmiş meğer..

  • body electric  (05.06.16 23:01:03)
İnkilap1,2 edebiyat 1,2.

  • hayde bre  (05.06.16 23:11:59)
Var. Baya istatistik ve yöneylem dersleri aldım. Önceden kopya çekmezdim şimdi çatır çatır çekip geçiyorum.
Pişman olacağımı sanmıyorum. Bilgisayarda yapmamız gereken işlemleri elimizle amele gibi uğraşıyoruz ki bir hocamız da bilgisayar dersiniz olmazsa ileride bir bok yapamazsınız diye açık açık sövmüştü okula.

  • jazzabel  (05.06.16 23:13:01)
Ben anlamadan sittin sene geçemem dersten. Diğer türlü dersten geçme yollarını da yapamam. Az buçuk anlarsam anca geçiyorum.

  • Goddard  (05.06.16 23:16:00)
Ilkokul onlugunu giydigim ilk gunden itibaren sozel dersleri anlamadan gectim. Kolay ezberleyen biriydim, ezberleyip gecerdim gordugumu. Ezberlemek istemedegim seyleri ezberlemek zorluyordu ama.

  • stavro  (05.06.16 23:18:21 ~ 23:19:49)
Bilgisayar Destekli Teknik Resim. Sınavdan 15 dakika önce çıkmış soruların doğru yanıtlarını ezberleyip geçmiştim. Yanlış anlaşılmasın, soru falan değil he, direkt şıkları ezberlemiştim. Sınav o kadar saçmaydı ki vites kutusunun montaj resmindeki çizim hatalarını falan sormuşlardı. Biz de kardeşim biz montajın doğrusunu bilmiyoruz, hataları nereden bulalım diyemedik tabi. Keşke ders notlarını daha ayrıntılı okusaydım diyorum. Bir gün karşıma karmaşık bir teknik resim çıkarsa inşallah patlamam.

  • dissendium  (05.06.16 23:27:23)
soyut cebir 2
çıkmış soruları çözüp anlamaya çalışıyordum ki hala anlamadım final günü gelene kadar.
okula gelmeyen arkadaş çıkmış soruları ezberledi ve sınavdan aa ile geçti.

ben: cc

not: cebir ben de bilmem ama master süresince de öğrenebilirsin ya da sonrasında.
  • rakicandir  (05.06.16 23:29:54 ~ 23:31:00)
İşletme mezunuyum 4 yıl boyunca tüm dersleri sınavdan önceki gece çalışarak geçtim sınav bitince hepsini unuttum gitti, yoklama ve derse girme zorunluğu da yoktu 4 senede toplasan en fazla 30 saat derse girmişimdir.

  • zikardo  (05.06.16 23:33:51)
Finans.
Muhasebe dersleri.

Finansi keske anlasaydim, pismanim acikcasi simdi. Ama digerlerini de sonradan unutuyorum zaten.
  • kuehles blondes  (05.06.16 23:43:15)
vasıfsız hocalar yüzündendi. şansına küsmekten başka yapacak bişey yok.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (05.06.16 23:46:41)
sayısal çözümleme. net.

  • bohr atom modeli  (05.06.16 23:48:51)
ben finite element method gibi bi dersi öğrenemeden geçmiştim. saçma sapan hocalarda oluyor böyle şeyler.

  • la mort heureuse  (05.06.16 23:53:32)
sistem programlama, son anda çıkmış sorulara bir bakıp geçmiştim, pişman değilim.

  • yagmurlu bir gun  (05.06.16 23:53:42)
Matemetiksal iktisat.
Sorulari ezberleyip gecmistim

  • baldur2  (06.06.16 02:21:17)
Geçtiğim derslerden şansa değil, hep bir şeyler bildiğim için geçmişimdir. Geçtiğim ama tam anlamıyla hakim olamadığım tek ders kurumsal finans. Bazı kısımlarını çok iyi biliyorum, bazıları hakkında yorum yapamıyorum. Herhangi bir pişmanlık yok, gerek duyarsam öğrenebilirim bir şekilde.

  • pike  (06.06.16 02:58:35)
genetik okudum bizde bazı dersleri mecbur ezberleyeceksin misal mikrobiyolojinin bazı konuları safi ezber -ezberim iyidir.Ancak ezber dediğimiz şey binlerce sayfa. Bazı konuların zaten ezberle olması mümkün değil. biz laboratuvarı, raporu vs. olan bölümüz anlamak zorundasın seve seve...
fazla anlamadığım ders = sevmediğim ders. çok bariz. bilinen örneklerden mesela fizikte mekanik filan, bir de facia olay 3 boyutlu düşünemediğimden calculus'ün ve sair sayısal derslerin ilgili konuları.. felaket. zaten benim notlardan otomatik anlaşılıyor neyi sevmişim neyi sevmemişim. Allahtan ki sevdiğim dersi ne olursa olsun yapabiliyordum, paso a'lı notlar, diğerleri berbat. geçeyim yeter.
dersle sınırlı değil, her konuda böyleyim sevmezsem olmuyor, olduramıyorum. pişman olacak olsam topyekün kendimden pişman olmam lazım, olmuyor o da.
  • niye ama  (06.06.16 06:24:16)
leather tecnologies dersimiz vardı. ders italyancaydı. konunun türkçesini zor anlarken bir de italyancası::( kopyayla geçtim.

  • suicides underground  (06.06.16 08:19:59)
makroekonomi ve istatistik

  • çakıstes  (06.06.16 08:41:18)
fizyoloji ve endokronolojinin genetik temelleri diye bi dersimiz vardı. hocası desen gram bişi öğretmezdi, yalnızca ezber yaptırırdı. ben de ezberleyip geçmiştim. tek bir kelime hatırlamıyorum hala daha o dersten.

  • sefil  (06.06.16 08:44:41)
bütün okulu öyle bitirdim. sınav ezberi yaptım ve bitti. pişman değilim.

  • xenophobe  (06.06.16 16:05:07)