saat sağ bileğe mi sol bileğe mi?

sağ bileğime taktığımda istisnasız herkes "saat sol bileğe takılır" uyarısı veriyor. ne alaka? solaklar sağ bileğe takarlarmış, solak olmadığım için sağa takmalıymışım, daha şık duruyormuş. saçma bir kural değil mi?

genelde daha az kullandığın el tarafına takılır ki devamlı oraya buraya çarpma diye. o yüzden solaklar sağa takar diğerleri sola takar deniliyor.

  • sta  (05.06.16 14:19:53)
ben de saat taktığım zamanlarda bi sağa, bi sola takarım ama sağ elini kullananlar için yazı yazmak gibi eylemlerde tam bir işkenceye dönüyor saati sağ bileğe takmak; kullanılmayan elin bileğine saat takma kuralı da oradan gelmiştir muhtemelen, rahatlık sebepli yani.

  • devilred  (05.06.16 14:22:27)
Ben sağlağım ama kendimi bildim bileli hep sağa takarım.

  • Goddard  (05.06.16 14:23:32)
saatin kurma kolunun yönü açısından bi sıkıntı olabilir.yani sağlak saatinde kurma kolu dirsek tarafında değil, el tarafında olur ki rahat kurabilsin saati.gerçi pil icat oldu, mertlik bozuldu.pek bi önemi yok bencede.ama dikkatli bakan birisi için farklı renkli çorap giymişsin etkisi de yapabilir sankim...

  • mungojerry  (05.06.16 14:24:30)
sağ el sürekli kullanıldığından sol bileğe

  • dedim ben sana  (05.06.16 14:55:51)
sağa takarım ben de. sağ elimi kullanıyorum ama sıkıntı olmuyor, alışkanlık.

  • theseachange  (05.06.16 15:45:17)
sol tabiki sağa kırolar takar.

  • jamswety  (05.06.16 15:45:21)
öyle bir kural yok. canın nasıl istiyorsa öyle tak. yarı cahil mıknatısı gibi duyuru mübarek. mesela örnek verecek olursak panerai, saatini sağ kola takmak isteyen kullanıcılarını düşünüp kurma kolu ters gelecek şekilde saat üretiyor...

  • japan  (05.06.16 16:17:40)
ben sola takıyorum

  • nice tnetennba  (05.06.16 16:19:41)
Hep sağa takarım

  • kablelvuku  (05.06.16 19:34:34)
Ben solağım ama sağ bileğime takıyor olmamın sebebi solak olmam değil. Bambaşka bir sebebi var.

  • yirmisantim  (05.06.16 19:49:08)