Peki Bunlara Hangi Meclis Karar Verecek?

kölelikten tut afrikadaki birçok soykırımda avrupanın yüzleşmek istemediği konular var.

Srebrenica katliamı (göz yumuldu)
Rwandan soykırımı, (katliam için silah temin edildi)
cezair soykırımı (doğrudan fransızlar tarafından işlendi)

insan kaçakçılığı, kölelik vs hepsi 20/21. yüzyıl.

Onlara bu konular sorulduğunda tarihsel konular olduğu, tarihçilerin karar vermesi gerektiğini söylerler.

Türkiye olunca standartı var, çifte olanından.

Trollsün, orda burda bıçkın mahalle delikanlısı gibi tehdit ediyorsun filan ama güzel orta açıyorsun. Afferin.

Tarih çoktan kararını vermiş bile: eksisozluk.com

Velhasıl kelam, beni bilimle anla iki gözüm. Tarihle yargıla ;)
  • sevgikusunkanadinda  (03.06.16 11:35:45)
avrupa'nın geçmişiyle yüzleşmediği yalandır.
avrupa da abd de yaptıkları soykırımlarla ilgili özür dilediler. anıtlar diktiler.

hadi yapmamış olsunlar.

onlar pisliklerini örtüyor diye biz de mi örteceğiz?

şöyle söyleyeyim;
birini öldürürsen katilsindir. senin cinayet işlediğini ve katil olduğunu söyleyen kişi de bir katil ise "bana ne sen de katilsin. önce kendine bak" diyemezsin. bu senin katil olduğun, birini öldürdüğün gerçeğini değiştirmez.
  • elestirman  (03.06.16 13:13:16)
@elestirman

Obama daha geçen gün ilk atom bombasının atılış tarihinde japonya'daydı, özür dilemedi. Yapılanların tekrar olmamasını (yaşanmamasını) diledi sadece.

fransa zaten soykırımı kabul etmiyor

demek istediğim bu işlere siyasetçilerin karar veremeyeceği.

Tarih konusunda hangi meclis karar alırsa alsın tarihe değil politikaya bakarak karar verdikleri.
  • vapurlarfalan  (03.06.16 13:25:49 ~ 13:30:28)
Yahu 3.5 milyon soydaşımız an bir devlet böyle bir karar alana kadar lobi yapmazsan, "Merkel bana güldü" temalı bir politikaya sıkışıp kalırsan, herkesle kavga eder yalnız kalırsan, Ermenistan'a maç izlemeye falan adam gönderip hiçbir sonuç alamazsan boyle dalga geçerler ülkenle.

Ülkende oldürülen Ermeni kökenli vatandaşlarının katillerini adam gibi yargılayıp arkasındaki istihbarat desteğini araştırmazsa "esas sizsiniz taam mı" düzeyinde kalırsın.

Ayacak hiçbir adımın kalmaz anca iç politikada gaz alma hamleleri yaparsın...
  • babilbaligi  (03.06.16 22:22:57)