Okb'yi yenmek?

2-3 takıntım var ara sıra arran aea sira azalan neyse ben bunları nasil yenebilirim, fiziksel acı vermese de çok sinir bozucu ve rahatsız edici olabiliyorlar. Doktora gittim ilaç verdi, antidepresan ama 1.5 aydır içmiyorum ilk başlarda kullandım biraz kontrol altına aldım ama az da olsa vardı şimdi ilaç almıyorum bazen şiddetleniyorlar, neyse böyle sürekli Ilaç kullanamam ve antidepresana da karşıyım, doktora gidip aylardır ilaç almadığımı ve ilaçsız yenmek istediğimi söyleyeceğim, sizce bu saplantılı olan fikirleri ve okb'yi nasıl yeneri,.

Kimse mi yardım etmeyecek? Yahu ölene kadar saplantılı düşüncelerden cekecek miyim, fiziksel aci vermiyor tamam ama dikkat eksikligi ve sinir bozucu oluyor,

  • le fantome de l opera  (03.06.16 08:29:26)
merhabalar. yazdıklarınızı yeni gördüm. yardımcı olmaya çalışayım. ben okb hastasıyım benim ki hayayımı mahfedebiliyor. etti de. adam akıllı tedaviyi bu yıl gördüm ilaç+terapi ile. ilacımı psikiyatrist yazıyor devlet hastanesinde. ama terapi görecek vakit yok tabi ben de özel psikoloğa gidiyorum. ikisinden de fayda gördüm. ilacı düzenli kullanmalısın tabi doktor kontrolünde ama psikoloğa göre ilaçlar geçici çözüm ve yine ondan anladığım kadarıyla bu sürede yani ilaçlar yardım ederken terapi görürsen hem daha hızlı iyileşirsin hem de ilacı bıraktığında geri dönüş yaşamazsın. tabi iyiysen sadece terapi görmek de yardımcı olabilir. doktorlar daha iyi bilir tabi. şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. soruların olursa yardımcı olmaya çalışırım.

  • sularda mavi  (08.06.16 02:14:17)