Suriye plakali surucu

Dun ogle saatlerinde florya sahil yolunda suriye plakali eski pusku bir jip kurallara uymadan tek yonlu yolda milleti sollaya sollaya gidiyordu. Kaza kacinilmazdi. Bi ara benim aracin arkasina gecti bende ibneligine yavas gittim karsi seritte de trafik vardi suriyeli adam beni sollayamiyordu arkadas bu adam inadina inadina aracimin dibine girip durdu. Bende ibneligine 2-3 kere ani fren yaptim, bi ara aracimi durdurup inip kavga edicektim, Sinir oldum. Burasi bizim ulkemiz adam suriye plakali aracla kafasina gore trafikte teror estiriyor. Plakanin resmini ceksek bile sikayet edebilecegimiz bir mecre oldugunu dusunmuyorum. Ulan neden bizim ulkemiz ortadogu cahili suriyelilerle dolup tasti :( sinir oldum dunden beri. Benzer sey basiniza geldi mi?

öncelikle o ırkçılığı bi indir.

öyle i.ler çok var trafikte, otobanda 120 ile giderken dibe girip yol isteyen falan. s.tiri cekiceksin hacı, yani el hareketinle de anlıcak ne dediğini.

Ama bu olayı ''suriyeli şunu yaptı'' olayına indirgemen hosuma gitmedi. ayılar her yerde. ırk tanımıyor.
  • anonymice  (02.06.16 17:13:43)
Anonymice ++

o begenmediginiz suriyeliler de trafik para cezasi vs. ödüyor. (evet gözümle gördüm, görüyorum)
  • 1adam  (02.06.16 17:36:09)
ırkçılık da trafik magandalığı gibi bir ilkellik, bir rezilliktir. böyle yapa yapa haklıyken haksız konumuna düşüyorsunuz. ayrıca şu ev sahibi, tuvalet, havlu vb. metaforlar da konuyla son derece alakasız ve anlamsız.

  • nohut  (02.06.16 17:50:05 ~ 08.12.20 16:59:39)
uslu duracaklar +1

misafirliğe gelen adam tuvaletinin orta yerine sıçıyor, havlularını kirletiyor, gidip buzdolabını didik didik ediyor, etrafı pisletiyor.

naparsın? kovarsın.

bunlar da misafir, edebiyle adabıyla ve buraya sığıntı olmanın verdiği ezilmişlikle davranmazlarsa defolsunlar. ırkçılık falan değil bu. onlar savaşta, tamam. onların savaşı bizim de hayatımızı niye etkileyecekmiş?

suriyeli 1 kişi savaştan etkilenmesin diye, 50 tane türkiye vatandaşının huzuru mu bozulacak?
  • tchuck  (02.06.16 17:57:57)
Suriyeli Araplar da diğer Araplardan farksız. Bunların zengini de aynı fakiri de, medeniyetten zerrece nasiplenmemişer. Bizim kendi özkaynak ayılarımız yetmiyormuş gibi bir de bunlar çıktı amk. İndirip dövmemekle hata yapmışsınız.

  • angelus  (02.06.16 18:47:21)