Helicobacter Pylori ve Bazı Şikayetler

Arkadaşlar merhaba,

Gaz, şişkinlik, bulantı, ishal gibi şikayetler sonucu gaitamda helicobacter antijeni saptanmasıyla Helicobacter Pylori'ye sahip olduğum belli oldu.

Şimdi sorum şu. Diğer şikayetlerin yanında mesela su içerken bile, suyun mideme geç gittiğini, hatta yemek borusundan yavaş yavaş aşağı indiğini hissediyorum. Yani midem dolu olmadığı halde sanki midem doluymuş da içtiklerim geç iniyormuş gibi oluyor. Eskiden bir yutuşta mideme inen su şimdi yuttuğumda sanki kademeli kademeli iniyor gibi.

Böyle bir şikayet de olur mu? Nedir bu?

evet olur. bir an önce tedavini ol h. pylori için. antibiyotikleri kullan verdikleri

  • shotgunwoman  (02.06.16 00:49:00)
bu 3'lü tedaviyi mi kullandınız? helipak isminde olan?

gördüğünüz yan etkiler neydi?
  • clark sehir  (02.06.16 16:47:24)
helipak mı yazdılar vah vah. helipaka dirençli türkiyedeki suşlar. olm hala helipak yazıyolar allam yareppim ya..

  • shotgunwoman  (02.06.16 18:11:48)
kimisi sizin dediğiniz gibi bakteriler direnç kazandı ona diyor. kimisi kullanabilirsiniz diyor, kimisi de kullandım fayda gördüm diyor. ne yapmalı bilmiyorum?

sizin önerdiğiniz farklı bir tedavi biçimi var mı? farklı antibiyotik ya da setler?
  • clark sehir  (02.06.16 19:15:24)