gunde 4 lt su içmek

Zararlı bi tarafı var mı? Saatte ya da 40-45 dk da bir tuvalete gidiyorum. Biraz durdurayim mi kendimi? Uyurken bile su içesim geliyor, rüyalarımda kana kana su içip yine de doymadigimi goruyorum, o derece seviyorum su içmeyi. Elimde surekli matarayla dolaşıyorum. Bu kadarı zararliysa kendimi uzak tutayim, kisitlayayim.

Bi de sanırım sigarayı çok ictigim için agzim kuruyor. Onun da etkisi olabilir bu kadar çok su içmemde.

  • damdanakan  (01.06.16 13:00:02)
Kan şekerinizi ölçtürün bence, ufak ihtimal ama garanti olur, zararı varsa da bilmiyorum hekimler cevap verir herhalde.

  • malwethiel  (01.06.16 13:04:11)
İdrarın su gibi renksiz olacak seviyeye kadar su tüketimin olmalı, fazlası bir noktadan sonra elektrolit kaybından dolayı sağlıksız. Terleme miktarına bağlı biraz da.

  • arnold schwarzeneger  (01.06.16 13:04:34)
Kan şekeri yüksektir mi diyosun? :/ diyabet en korktuğum şey ya. Ailede de var.

  • damdanakan  (01.06.16 13:05:27)
zararlı diyolla. 2 - 2,5 lt makul olan.
www.trthaber.com

  • asisamus  (01.06.16 13:06:24 ~ 13:28:34)
bence şekerinize baktırın böbrekler iflas etmesin?

  • basond  (01.06.16 13:08:38)
nabıyon o kadar ya zararlı tabi en başta böbrekleri çürütürsün, başka zararları da var ama sayamayacağım şimdi.

  • tolga asp  (01.06.16 13:18:01)
Olabilir, diyabetin üç belirtisi, çok su içmek, çok sık idrara çıkmak (bu ikisi birbirine bağlı zaten) ve çok yemek yemektir. Ama bu üçü de olsa bile diyabet var diye bir şey yok, aile öyküsü varsa muhakkak baktırın.

  • malwethiel  (01.06.16 13:18:43)
Çok yemek yeme, çabuk acıkmak gibi durumlarım yok. Çabuk acıkmak durumu vardi aslında ama şekeri kesince bitti o da. Uç saat önce yemek yedim, hala tok hissediyorum. Normalde sofradan kalkar kalkmaz acikmaya baslardim. Ama kan sekerime baktiricam yine de. Bir de böbreklerin aşırı çalışması, elektrolit kaybı gibi şeyler de kafama takıldı. Ben bi muayene olayım komple.

  • damdanakan  (01.06.16 13:32:06)
olm ben de günde 5 litreye yakın su içiyorum, zararlı olduğunu şu an öğrendim. değildir ya bence zararlı, su sağlık çünkü sonuçta. su içmenin sağlık olduğunu diyin.

  • evde liyakat kalmamis  (01.06.16 13:36:25)
bu kadarına vücut ihtiyaç duyuyor ve susuzluk hissediyorsanız da kendiniz zorlayarak yapıyorsanız da biraz fazla. şeker ve böbreklerinizi kontrol ettirmenizde fayda var.

  • barbaros  (01.06.16 13:42:07)
Ne bileyim, her şeyin fazlası zarar derler. Ben de halimden gayet memnunum aslında ama yine de bi sorayim dedim. Onun dışında su hayattır tabii, sayesinde beş yaş genc gosteriyorum, metabolizma saat gibi işliyor.

  • damdanakan  (01.06.16 13:42:45)
zararlı diyenlere bakma, zararlı değil.

ancak ve ancak bu sık su içme sebebiniz diyabet/şeker olabilir. yani bu bir belirti. gidip kontrol ettirmekte fayda var. diyabet yoksa da güzel bir şey, tertemiz böbreklerin olur işte.

ben de 2.5-3 litre içiyorum sık sık tuvalete gitme dışında hiçbir zararı yok.
  • dieselsingle2  (01.06.16 14:28:00)
nasil iciyorsunuz aga onu anlamiyorum, sabah kalkinca bir bardak, yatmadan bir bardak vs seklinde mi yoksa yaninizda devamli sise mi var?

  • baldur2  (01.06.16 15:13:39)
Yanimda surekli 1.5 ltlik siseyle su taşıyorum. Bitince gidip alıyorum. Yarım litrelik su almam, bi dikişte bitiyor. Evdeyken yakınlarımda surekli su olur bi suru mataram, pipetli bardağım vs var. Doldurup doldurup iciyorum. Aga.

  • damdanakan  (01.06.16 15:24:40)
öncelikle, "zararlı diyenlere bakma, zararlı değil" diyen arkadaşa gelsin: www.youtube.com

sonra şuna göz atmakta fayda var: (bkz: su zehirlenmesi)
3-4saatte içilen 5-6litre su bir insanı öldürmeye yeter

ama sizde muhtemelen diyabet gibi başka bir problem var.
hemde aile var diyorsunuz. tv de kamu spotlarında bile çok su içiyorsanız, sık tuvalete gidiyorsanız diyabet riskini var doktora görünün diye bas bas bağırıyor. buna rağmen doktora gitmek yerine "duyuruya yazayım da birisi problemin yok desin bende içmeye devam edeyim" nasıl bir rahatlıktır
  • asbe  (01.06.16 16:05:04)
Ayarını vermesen için rahat etmeyecekti, değil mi? Niyet okumada da bir dünya markasiymissin.

  • damdanakan  (01.06.16 16:32:11)
ideali 2-2,5 litre. ben 4 litre iciyorum derseniz bir zarari olmaz ama Sekere bi baktirmak gerekir +1. bir de ne Kadar su ictiginizden bagimsiz, cok az su bile icseniz Boyle surekli sik ve bol idrara cikma varsa ona da bi bakmak gerekir. iki uc gun az su icin, yine de Boyle Saat basi tuvalete cikarsaniz dahiliyeye gorunun derim.

  • fayfim  (01.06.16 17:57:14)