[]

Acilde yenilen kazık ve SGK

Taa 3 Ocak günü Ankara'daki dandik bir üniversite hastanesinin aciline gitmek zorunda kalmıştım ve yaklaşık 8 saatlik çilemin sonucunda beni eve göndermişlerdi küçük bir serum takılmasının ardından. Herhangi bir sosyal güvencem olmadığından elime de bir kağıt tutuşturmuşlardı. Kağıtta sosyal güvencem olmadığı için ücretli hasta olduğumla ve borcumu alacak takip servisine ödemem gerektiği yazıyor. Ancak miktar yazmıyor, ne kimsenin imzası var, ne de kaşe.. Sadece benim bilgilerim-adresim vs. var. Ve öğrendiğim üzere (başka bir hastaneye gittiğim zaman sizin borcunuz varmış, sizi muayene edemeyiz dediler resmen) yaklaşık 250 TL gibi bir ödeme yapmam gerekiyormuş (bilsem özel hastanenin aciline giderdim.. neyse..).

Ben bunu hiç ödemezsem ne olur? İcra micra mı olur, yoksa faizi bindikçe biner mi? Bir de yakın zamanda SGK'ya gideceğim dışarıdan kendim sigorta primlerimi ödemek üzere (bir şirkete bağlı çalışmıyorum çünkü). Oraya bu borcu ödemeden gidersem sorun çıkar mı?


 
borç takibi illa ki yapılır. sgkda bir şey gözükmez diye tahmin ediyorum.


  • argent dawn  (01.06.16 15:06:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.