Sıcaklarda ne içiyorsunuz?

Yaz aylarında sadece içecek içip meyve, salata ve dondurma ile beslenen bir insan haline geliyorum. İçecekte de sürekli su, soda, ayran içmekten bikiyorum. Normalde kahve çok severim ama sıcakta içmiyorum. İce tea, kola filan da içmek istemiyorum.

Siz sağlıklı alternatif olarak ne içiyorsunuz? Hatta ev yapımı buzlu çay, kahve tarifleriniz varsa şahane olur. Ben kıvamı tutturamiyorum da bir türlü. Teşekkür ederim şimdiden herkese.

Dün de koyduydum;

www.instagram.com

(bkz: kendi uploadımızdır)
  • arnold schwarzeneger  (01.06.16 12:33:37)
cappy - hoşaf ' içiyorum.

thebrandage.com
  • güneyli çocuk  (01.06.16 12:37:16)
  • fanila  (01.06.16 12:37:54 ~ 12:39:22)
Sicaklarda cay-kahve gibi sicak iceceklere yanasmiyorum. Soguk icecek, dondurma, buz gibi karpuz.

  • stavro  (01.06.16 12:38:30)
komposto

  • giggs  (01.06.16 12:41:01)
Want2die+1 ev yapımı bira. Yaz için özellikle hafif içimli bir pilsner yapıyorum şu anda kovada. Ooh miss.

  • Dr_Stat  (01.06.16 12:48:48 ~ 12:49:41)
Bir güzel fikir de sabahtan akşama kadar icsem halim ne olur, bilemedim :) bir de onun fazlası da şeker.

  • fraise  (01.06.16 12:49:44)
karpuz kavun yiyorum
nadiren soğuk kola

  • basond  (01.06.16 13:02:46)
Churchill diyolar burda, soda-limon suyu-tuz karışımı en çok bunu içiyorum ben.

  • megalomaniac  (01.06.16 13:09:30)
bira ve buzlu kahve.

  • rayde  (01.06.16 13:24:20)
su içiyorum. içine sıklıkla limon, nane, zencefil filan koyuyorum. çilek, salatalık, portakal vs de deneyebilirsin. hem sağlıklı, hem içecek ihtiyacımı farklı aromalarla gidermiş oluyorum.

ayran içiyorum, ayranın içine de fesleğen atıyorum. mis gibi.

maden suyu içiyorum, onu da genelde içine limon atarak tüketiyorum.

dışarıdaysam aysd amerikaano grande içiyorum.

çay da içiyorum. ama harareti almıyor :(
  • evde liyakat kalmamis  (01.06.16 13:32:37)
maden suyuna çeşitli şeyler katıyorum. maden suyu+greyfurt suyu favorim.

  • inawen  (01.06.16 14:07:26)
su (icine limon, salatalik, nane vs atinca güzel oluyor)
naneli limonata
soda
ayran
smoothie

bir dee;
bira+limonata/sprite karistirip icebilirsin cok hafif ve ferahlatici oluyor (radler yani)
  • lemuria  (01.06.16 14:10:00)
daha çok sativa türleri :d

  • gokhan atestepe  (01.06.16 14:10:06)
Lemuria, limonlu bira karışımıni panaché diye biliyorum ben, cok da severim ama çok içmemeye çalışıyorum.

Yine de bilmeyen varsa mutlaka denesin, hafif ve guzel oluyor.
  • fraise  (01.06.16 14:17:29)
sağlıklı olması açısından

-su
-ayran (kafası çogzel)
-sade soda
-ev yapımı yeşil çay
  • dieselsingle2  (01.06.16 14:33:44)
buzlu kahve aka frappe

  • cekilmis gayfe  (01.06.16 14:36:23)
Kola, ice tea, gazoz, meyve suyu türevi hazır içeceklerden hoşlanmayan (ağızda kalan o şeker hissi rahatsız ediyor) bir tip olarak, yazın ayran ve milk shake yüklemesi yapıyorum. Milk shakelerin de en şekersizi hangisiyse onu tercih ediyorum hem şeker tadından hem de sonrasında susattığından dolayı. Eğer evde blendır gibi bir alet varsa da kendi aldığınız meyveleri paralayıp az su katarak süpersonik meyve suları yapabilirsiniz. Çantaya sığabilecek minik bir şişeye doldurup yanınıza da alabilirsiniz. Çok da güzel iyi oluyor.

  • rakunzelll  (01.06.16 14:46:11)
nerede olduğuma bağlı. starbuckssa espresso frappicino içiyorum extra shotlı. yoksa taze sıkılmış meyve suyu veya el yapımı limonata olabilir. milkshake smoothie benzeri şeyler olabilir. hiç bir şey bulamazsam sodanın içine limon sıktırıyorum.

  • argent dawn  (01.06.16 16:10:44)
İce tea, komposto vs.

  • pomknos  (01.06.16 16:27:13)
True blond, ben kefiri nane ile karıştırıp içiyorum. Ferah ferah.

  • fraise  (01.06.16 17:05:26)
Su
Soda-ayran
Süt türevleri (şekersiz milkshake vs)
Soğuk sebze meyve suyu
  • mza  (01.06.16 17:09:00)