3 ayda karnımı düzleştirebilir miyim?

Merhabalar

182 boy, 80 kilo, erkek bir bireyim.

Kilolu biri değilim ama bilgisayar mühendisi olduğumdan klasik hafif bir göbeğim var. Sadece bu bölgeeyi çalıştırmak istedğimden, yarından itibaren sabah ilk uyandığımda 3x20 ve akşam yatmadan önce 3x20 musclewiki.org sitesindeki karın hareketini yapmak istiyorum. Kafama koydum bunu. Bunun dışında her hafta cumartesileri 6k koşusuna katılıyorum. Başka spor yapma zamanım olmuyor maalesef.

Yediklerime kesinlikle dikkat ediyorum. Günde 2-2,5 litre su içiyorum.

Unutmadan şunu söyleyeyim. Kesinlikle "kas yapmak" gibi birşey beklemiyorum bu sürede. Sadece düzleşebildiği kadar düzleşmesini istiyorum.

Ne kadar başarılı olurum sizce bu süre boyunca? Fikir, tavsiyeleriniz?

Önemli olan süreklilik, ben bu videoyu yapıyorum, günde 8 dk hem çok zaman almıyor hem de yeterince efektif

www.youtube.com
  • notinhere  (01.06.16 12:14:36)
Diyet yap düzelir. Karın hareketi yapmayla olmaz o işler. Yaptığın egzersizler ancak kasları uyarır, yağlı bir karında da bu tam tersi bir etki gösterir. Yani kas uyarıldıkça büyür, büyüyen kas yağ tabakasını baskılar öne doğru çıkartır. O nedenle her şeyin başı diyet.

  • angelus  (01.06.16 12:19:47)
Gol olur.
3 ay boyunca yaparsan kesin düzleşir, şekerli gıdalar ve alkol bel çevresi yağlanması yapacağı için bunlardan uzak durmalısın.

  • megalomaniac  (01.06.16 12:20:52)
gerekli cevaplar verilmiş. karın kası mutfakta yapılır. 3 ay kısa bir süre sadece değişimi farkedersin ama tam tatmin olman için daha uzun süre dikkatli beslenmen ve sporunu aksatmaman gerek. 6-12 ay gibi bir süre iyidir. bide biraz kilo ver bence. 182 ye 75 falan yakışır.

  • freetakilir  (01.06.16 12:29:58)
alkol alacağın zaman sadece cin iç.
bira-viski-rakı kesinlikle içme.

tamam tamam rakıyı 2-3 haftada bir iç.
  • groovettyn  (01.06.16 14:26:31)