İlişkide Roller

Merhaba,

İlişkilerde her zaman bir taraf baskın diğer taraf kabullenen (buna ne denir bilemedim) midir ?

(Cinsel ilişkiyi kastetmiyorum bir s&m durumu değil demek istediğim ^^ )

Bir taraf sanki istese de istemese de dominant rolü, diğer tarafta bunu istese de istemese de kabulenen kişi oluyor gibi geliyor. Doğal olarak oluyor gibi.

Sizde de böyle mi? Bu roller değişir mi?

Yoksa ben baya saçmalıyor muyum ? ^^

Reacher settler theory diye bir şey var, araştırınız.

  • i ve been mistreated  (31.05.16 19:34:35)
her ilişki için geçerli midir bilemem ama sado-mazo takılan (cinsel anlamda değil. artı olarak cinsel anlamda da bu mevcut olabilir. ama olmaya da bilir) çiftler var. farkında olarak ya da olmayarak. yani bir taraf acıyı sever, mazoşisttir. diğeri de şiddeti sever (her zaman fiziksel olması da gerekmiyor bunun. sözle bile yapılabilir.) sadisttir. bu da aralarında bir tür denge yaratır ve ilişki devam edebilir. zaten etraftaki ilişkilerin çoğu "abuk" gibi görünüyor. gerçekten mutlu ve uyumluların oranı yüksek değil. üzücü tabi.

  • matrix  (31.05.16 19:37:48)
Mistreated i dinle sen.

  • thewizardofearthsea  (31.05.16 19:52:19)
Öyledir. Saçmalamıyorsun.

Baskın bir erkek olarak söylüyorum, genelde kontrol eden de kadındır.
  • yirmisantim  (31.05.16 20:03:58)
rol değil de, bu biraz zeka işi

  • gokhan atestepe  (31.05.16 20:58:46)
@gokhan atestepe zeka ?

  • qazaqwsx  (31.05.16 21:01:37)
İlişkide umursamaz olan her zaman ipleri elinde tutar.

  • komando kani var bende  (31.05.16 21:16:27)
@qazaqwsx zekası diğerine nispeten üstün olan, üste geçer yani bu değişmesi pek mümkün değil. eski sevgilim beni yönettiğini zannederdi :) ama sadece öyle zannederdi (o na hiç yalan söylemedim)

  • gokhan atestepe  (31.05.16 21:33:13)
Demir Demirkan ayrılma sebebinin tam da bu olduğunu açıklamıştı.

  • kakao  (31.05.16 21:43:31)
Bire bir eşitlik mümkün değil. İlla ki bir taraf biraz daha baskın olur.

  • arnold schwarzeneger  (01.06.16 10:29:40)