Yavru kedi ve evde bırakmak ikilemi

Dün sokakta terkedilmiş iki yavru kedi buldum. Eve getirdim. Sulandırılmış ılık süt, haşlanmış et, yumurta sarısı falan yediler. Hatta biri elimi ısırdı yerken. Bir damla kan aktı elimden.

Soru 1. Kuduz aşısı olayım mı?
Soru 2. Gündüz evde yokum. Bunları evde bıraksam bunalıma girerler mi? Boş bir oda var evde. Kum, bir çanakta süt falan yeter mi?

Aşını ol.
Tuvalet eğitimi olmadığı için, odayı akşam ne halde bulacağını bilerek bırak, yani buna psikolojik olarak hazır ol ki hayvanları o manzara sonrasında dışarı tekrardan gönderme.

  • Polaroid  (29.05.16 11:14:45)
süt vereceksen kediler için olandan ver. Et, yumurta verme. 1.5 aylık civarlarında yavru kedi
maması yiyebilir. Aşı olman gerekebilir. Belli bir zamandan önce aşı yapılamıyor çünkü onlara. Veteriner hekime götürüp nasıl bakman gerektiğiyle ilgili bilgi al çünkü çok hassas oluyorlar.

  • rock n roll  (29.05.16 11:28:01)
Aşı ol.

Birbiriyle oynar onlar, sıkılmazlar. Bırakacağın odada en azından üzerine çıkıp dışarıya bakabilecekleri bir koltuk, çekyat vb olsun, öyle akşam ederler :)

Kuma alışırlar ama Polaroid'in dediği gibi biraz süre lazım, akşam geldiğinde ilginç şeylerle karşılaşabilirsin. Kumu koyduğun kabın etrafına biraz gazete serebilirsin, böylece oraya girerlerse de çıkarken her yere saça saça gezmemiş olurlar :)
  • hayirsiz  (29.05.16 11:30:10 ~ 11:31:01)
kumu 3 metre öteye koysan bulur oraya sıçarlar.
kuduz aşısı ol ama %99 bir şey olmaz sen %1 ihtimal için ol.

  • Alt4y  (29.05.16 13:10:18)
Birbirilerini ısırarak oyun oynuyorlar. Normal mi?

  • alperz  (29.05.16 13:18:03)
Normal normal, enseden tutup indirirler birbirlerini :) keyifleri yerinde demek ki, sagolun dışarda bırakmadığınız için.

  • piremses  (29.05.16 17:55:34)