Tabakta meyve satsam tutar mı?

Bici işi yapmayı düşünürken aklıma geldi acaba böyle ki yapsam diye.
Diyorum ki plastik tabağa kavun karpuz karışık dilimlesem tabağı 3 liradan satsam gider mi??
İftardan hemen sonra merkezi bi caminin önünde kurarım tezgahı, teravih sonrasına kadar satatım zaman dilimi olarak.
Çok büyük beklentim yok öğrenciyim para lazım. Ne zaman istersem o zaman yapacağım bi iş. Yaz okuku var sınavı var hafatada 7 gün de çalışabilirim 1 gün de...
Günde 20,30 kazansam iyi gibi. Kazanır mıyım sizce?
Seyyar olacak. İzinsiz yapmayı düşünmüyorum. İş için size fikir danışıyorum.
Yer:erzincan

Elma soyup satsana

www.google.com

su aletle baya ilginc oluyor youtubedan arat.
  • Lola90  (28.05.16 21:26:12)
aferim kardeşim güzel adımlar bunlar.işe girdiğimde senin gibi öğrencilere maddi olarak yardımcı olacam hep

  • follow rivers  (28.05.16 21:33:14)
bi de soda sat hacı:) dedigin saatte iyi gider

  • galandar kostumu  (28.05.16 21:53:54)
Ben alacak olsam hijyen konusunda emin olamadığım için almazdım. Yıkandı mı yıkanmadı mı, açıkta beklerken üstüne toz kondu mu filan.

  • grv  (28.05.16 21:57:48)
kulanağa mantıklı geliyor.

  • all girls dream  (28.05.16 21:58:28)
kapaklı plastik kaplara koyarsın. tek kullanımlık oluyo ya

  • all girls dream  (28.05.16 21:59:08)
O tek kullanımlık kapaklılar ya da böyle streçle kapatsam üstünü olur gibi..
Hatta orada da dilimleyebilirim ama uzun sürer diye korkuyorum. Aynı anda 4 kisi istese beklemez adam sanki..

  • cahs  (28.05.16 22:04:02)
İş mantıklı. Ama bence 3 lira pahalı. Müşteri kitleniz öyle bir tabağa 3 lira vereceğini zannetmiyorum. Porsiyonu küçülterek fiyatı düşürebilir veya ucuza satarak sürümden kazanmayı deneyebilirsiniz.

  • 1lisan1insan  (28.05.16 22:27:47)
sunum önemli, eğer sunumu güzel olursa bence olur.

aynı anda 4 kişi gelirse beklerler, hem de soyulmasını hazırlanmasını izler oyalanırlar, temiz iş yaptığını görürlerse mutlu olurlar rahatlıkla yerler.

ayrıca önü kalabalık olan tezgah ve içi dolu olan dükkan her zaman daha fazla müşteri çeker, endişe etmene gerek yok.
  • azizakin  (28.05.16 22:29:52 ~ 22:31:12)
azizakın + 1
Temiz görünüyorsa ben alırım mutlaka, hele o yazın sıcağında bir güzel gider ki! Yalnız bu işler biraz karışık olabilir. Dışarıda bir şey satıyorsanız, vergi levhanız da yoksa, rüşveti veya haracı olan zor bir iş haline gelebilir ya da korsancılar gibi polis kovalayabilir. O yüzden, bir işin aslını araştırıp ona göre girmekte yarar var. Bu duruma dikkat edecekseniz ve temiz de olacaksanız, yakınlarınızdaysam müşterinizim.

  • aychovsky  (28.05.16 22:38:02 ~ 22:38:44)
güzel fikir.
küçük karton bardaklar da alternatif olabilir. müşterinin önünde küp küp doğrayıp bardağa koyarsınız ( waffledaki gibi) . hani plastik kürdan gibi şeyler varya . onunla verebilirsiniz. hatta isteyene çikolata sosuyla da verilebilir.

  • lapris  (28.05.16 22:46:02)
Karar verdiğim anda işin yasal boyutunu araştıracağım teşekkür ederim.
Küp küp doğrama güzel fikir.
Değişik fikirlere açığım. İşime yarıyor yazılanlar teşekkür ederim..
  • cahs  (28.05.16 22:59:46)
Dediğiniz gibi yapan gördüm. Dilimler çok büyüktü. Yemek uğraştırıcı olur orama burama damlar diye almadım. Denildiği gibi küp küp doğranır konursa alınır. Ben alırdım en azından.
3 lira iyi bence ya.

  • jazzabel  (28.05.16 23:02:34)
belediye hijyenden ziyade mekan kirası/vergi vs. verip vermediğine bakar. kayıtlı değilsen zabıtalar tüm tezgaha el koyar.

  • kosun lan mevzu var  (28.05.16 23:03:33)
Seyyar yapacağım. Belediyeye gidip soracağım artık ne istiyonuz diye. Ya da zabıta görüsem soracağım abi neye bakıyonuz şurada 1 ay meyve satsam sorun olurmu vs. Diye...

  • cahs  (28.05.16 23:15:17)
anlamsız işler peşinde koşuyorsun bence, kimse akşam vakti sana kafana göre bir şey sattırmaz öyle tezgahta. zabıta gelmiyorsa başkası gelip bir şey ister. istedikleri para da senin günlük kazancının onlarca belki yüzlerce katı falan olur, öyle ben 50 lira alayım 10'unu da size vereyim diyemezsin.

erzincan'daydın sanırım, imkanlar tabii ki istanbul gibi değildir ama yaz boyunca çalışılabilecek bir yer muhakkak bulabilirsin. böyle antin kuntin işlerle uğraşmak yerine iş aramaya devam et bence. teravihten sonra meyve dilimleyip iki saat bir köşede meyve satmakla para kazanılsaydı herkes öyle yapardı.
  • der meister  (28.05.16 23:19:36 ~ 23:20:02)
Der mesiter, sağol da yavaş gel. Ben bedavadan para kazanayım, oh yatayım gelsin paralar demiyorum.
Amaa para kazanacam diye de bi taraflarımı yırtıp millete kölelik yapamam. sabah 8 de işe git, akşam saati belli değil bana 500 lira verecek. Sınav var desem mırın kırın. Sen çalışırsan kolay gelsin ama ben almayayım. Kendi kafama göre iş yaparım aylık 200, 300 kazanırım.
Hatta eski duyrularımda falan da yazmıştım çalışmaktan gocunmam. Tartıyı elime alır çarşıda da gezerim umurumda olmaz arklar görecek ayıp olur kızlar görecek karizmam çizlecek vs. diye düşünmem.
Bu yaptığım açıklama iyiniyetle yazdığını düşündüğüm içindi.

Şimdi, edebinle düzgün bir şekilde yazacaksan dinlerim yoksa işine git gece gece sinirlendirip tadımı kaçırma..
  • cahs  (28.05.16 23:27:39)
Ben alirim valla, püskevit, kofret yemek yerine meyve yirim.

  • balpolen  (28.05.16 23:38:54)
kolay gelsin o zaman sana birader, bu kafayla en fazla elinde tartıyla gezersin zaten. onu yapmam, bunu yapmam ama çalışmaktan gocunmam he? iyiymiş. ayrıca niye kötü niyetle yazayım, ben sana olanı/olacağı söylüyorum. "OOO KANKA KESİN ALIRIM YA" diyenlerin gazına gelerek iş yapacaksan buyur yap, kendin görürsün olacakları.

  • der meister  (28.05.16 23:41:15 ~ 23:41:53)
başkasının soyduğu şeyi yemem. hele ki temizliğini bilmediğim bir yabancınınkini asla. su sat bence. 25-30 kuruşa alır 50 kuruşa satarsın.

  • kakao  (28.05.16 23:42:42)
Gayet güzel fikir oldu çok teşekkür ediyorum. Eldiven de şart oldu o zaman...

  • cahs  (28.05.16 23:49:39)
yiyecek satacağına, çorap, t-sirt, atlet vs satsan daha iyi olur sanki.

  • fikir iscisi65  (28.05.16 23:50:06)
eldiveni de bu beyaz elastik doktor eldiveni değil de şeffaf ince poşet gibi olanlardan kullanırsanız daha iyi. yani bana daha hijyenik geliyor. diğerinin içinde pudra filan var.

  • lapris  (29.05.16 00:34:23)
Şişeleme makinesi al (30tl falan), katı meyve sıkacağı al. Güzel bir logo yaptır sticker şeklinde copy center'dan çıkart şişelere yapıştır. Şu soğuğu muhafaza eden içerisine buz konulan mavi beyaz kutulardan al içine diz taze meyve suyu diye 2tl'den sat. Tezgaha gerek yok önüne soğutmalı kutunu koyacaksın üzerine taze karışık meyve suyu 2tl yazacaksın. Biri sorun çıkarırsa alır gidersin kutunu. Şişeler mühürlü olacağından daha hijyenik olur profesyonel görünür.

urun.n11.com

sc02.alicdn.com

www.hepsiburada.com

Öylesine koydum linkleri masraf az çok belli olsun diye.

Eğer açta açıkta değilsen bence kendine şu an yapacağın yatırım daha mantıklı olur. İngilizce öğrenmek gibi.
  • ThomasJefferson  (29.05.16 00:42:58 ~ 00:48:31)
dediğin şeyi sultanahmette ramazanda yapıyorlar. bayağı da satılıyor. yalnız birkaç kritik nokta var. sakın karpuzları önceden dilimleme, isteyene gözünün önünde dilimle, zaten 5-10 karpuz dilimleyince hiç el sürmeden dilimleyip tabağa koymayı öğreneceksindir. yoksa eldiven işi sakat, çünkü hem karpuzun dışıyla temas edip hem de yenecek kısmıyla temas edecek o eldiven.

karpuzu satıncaya kadar temas ettiği tek şey bıçak olsun, ona özellikle dikkat et. yoksa insanların kafasında hijyene dair soru işareti oluşur. tüm işi bıçakla yap, senin karpuzda dokunduğun tek yer kabuğu olsun.

çatal sağlam olsun. yoksa adi plastik çatallar hemen kırılıyor.

birkaç foroğraf linki paylaşıyorum, ne yapman gerektiğine dair kafanda şekillenir biraz daha.

www.google.com.tr

  • yemrem  (29.05.16 02:04:14)
vinil eldiven kayma yapmıyor ve de pudrasız.

  • sadegazoz  (29.05.16 08:14:57)