araştırma görevlisi olmak için sadece yds+ales yetiyor mu?

diyelim ki abc üniversitesi araştırma görevlisi ilanı verdi.
ilan için 70'er puan istiyor ales ve yds'den. özel şartlar yoksa, başvuru yapıyoruzve bekliyoruz, öyle mi? yani mülakat vs. beklemiyoruz?

aynen öyle. daha sonra not ortalaması + ales + yds puanları belirli yüzdelerle hesaplanıyor, 1 kişi alacaklarsa 5 kişiyi sınava çağırıyorlar. genelde yazılı sınav + mülakat yapıyorlar. kazananı kadroya alıyorlar.

  • tss  (28.05.16 21:10:20)
ilan açılır, başvurular alınır, ön değerlendirmede ales puanının %60'ı ve yds puanının %40'ı alınıp toplanarak elde edilen puanlar sıralanır, kadro kaç kişilikse 10 katı kadar aday yazılı sınava çağrılır. yazılı sınav sonrası ales %30, mezuniyet notu %30, yazılı sınav %30 ve yds %10 olmak üzere hesaplanan puan sonucu ilk sıradaki aday kadroyu alır. mülakat yok normal şartlarda.

  • cinsi kisi  (28.05.16 21:13:20)
o zaman ortalamanın düşük olması (2.20'lerde olması gibi), ales ve yds yüksekse sorun teşkil etmiyor çok fazla, öyle mi?

  • m e b  (28.05.16 21:23:54)
2.20 ortalama şansı epey düşürür.

  • cinsi kisi  (28.05.16 21:29:27)
alesten 95 üzeri almış olsan da 2.20 ile şans düşük. Bir de not açısından da bir alt sınır vardı diye biliyorum 2.50 olabilir

  • ıch will  (28.05.16 22:27:09)