[]

wifi sinyal sorusu

modemi taşımam gerekiyor ama koyacağım yerden 2 oda ilerisini çekmiyor. sinyal varla yok arası o odada. sadece tek bir oda için sinyali güçlendirmem lazım evin geri kalanı önemli değil.

elimde 1 adet epey eski 1 adet de 2-3 yıllık modem var fazladan ama bunlarla access point yapabilmek için ethernet kablosu gerekiyor sanırım. yani bunları ana modeme kablo ile bağlamamız gerekiyor anladığım kadarıyla. odalar arasında kablo geçirmem mümkün değil. 3 tane modemi aynı odada birbirine bağlamak da sinyali güçlendirmiyordur heralde?

şimdi benim şunu alıp sinyal istediğim odaya takmaktan daha mantıklı ve uygun fiyatlı bir çözümüm var mı dersiniz? urun.n11.com

ve bu işimi görür mü?

veya şu an kullandığım modemde usb girişi var, bu modeme fazladan anten bağlamam mümkün müdür, mümkünse bu işime yarar mı?

 
yeni alet alacağına neden denemiyorsun?ihtiyacın olan bir kablo.bir modemle access point yeterli diye düşünüyorum.


  • mungojerry  (28.05.16 17:19:27) 
mungo adres vereyim gel evime yanında matkap ve uygun bir uçla 2 duvarı del kabloyu odalardan güzelce gizleyerek geçir modemlerin bağlantılarını kur 60 lirayı sana vereyim ne dersin?


  • loser blueser  (28.05.16 17:26:15) 
3 cozum:

1- extender/repeater alip sinyali guclendirmek.
2- daha guclu bir router'a gecmek.
3- evde powerline network kullanip, interneti elektrik uzerinden dagitmak.

3 aciklama:

1- su an oturdugum evde bundan var ve wireless performansi berbat.
2- en mantiklisi, tek seferde kokten cozum.
3- guzel bir teknoloji. sinyal var/yok derdi olmadan internet.

ama illa ethernet kablosuyla deneme yapilmak isteniyorsa ve 'modem' ile kastedilen seyin router oldugunu varsayarsak o da mumkun.

1- internet baglantisina sahip olan router'in ethernet output'una kablo takilir.
2- kablonun diger ucu ise, ikinci router'in WAN/internet kismina baglanir.
3- ana router'a zaten belirlenmis olan subnet adresi ogrenilir (orn: 192.168.0.0)
4- ikinci router'a farkli bir subnet atanir (orn: 192.168.200.0)
5- cihazlar ikinci router'a baglanir.
  • milistroke  (28.05.16 18:06:43 ~ 18:07:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.