gece gece muhasebe

yabancı bir vatandaş tr'de limited şirketi kuruyor. kurduktan itibaren ne vergi ne bir şey ödemiyor. çalışan alıyor sgklarını ödemiyor, maaşlarını ödemiyor. çeşitli firmalar ile anlaşmalar yapıp anlaşma gereklerini yerine getirmiyor.

tüm işlemleri kendi ülkesinden telefon, email, kargo ile vs yapıyor. ara sıra 2-3 günlüğüne Türkiye'ye geliyor.

Bu durumda adam iflasını verip kendi ülkesinde yaşayıp tüm borçlardan yırtabilir mi? her grup ayrı ayrı dava mı açmalı? mesela çalışan sgk'ya gitse ne cevap alır?

bu arada tabi firmanın hiçbir şeyi yok diyelim. işte bi masa sandalye boş ofiste.

bir daha türkiyeye adımını atmazsa yırtabilir. dava açsan ne olur ortada sanık yok.

  • cekilmis gayfe  (27.05.16 22:21:40)
ben hukukçu değilim ancak şöyle olabilir. önce alacaklılar, temerrüt durumunda icra takibini başlatacaklar. adamın itiraz edip etmemesine bağlı olarak süreç yaşanacak. en nihayetinde örneğimizdeki adamın borçlarını ödemesine, edimlerini yerine getirilmesine falan karar verilecek kısaca.

türkiye'ye girişte yakalanır. dolayısıyla türkiye'ye gelmeyecek ancak yaşadığı ülkeden yargılamak için talep edilecek, muhtemelen o ülkenin vatandaşıysa kimse vermez kendi vatandaşını. ancak yine siyasi falan bir şey değilse kendi ülkesinde yargılanır. hüküm giyer. türkiye'de de yargılanır gıyabında. nitelikli dolandırıcılıktan falan. yurt dışında 3 yıl yedi ve yattı diyelim. türkiye'de de atıyorum 5 yıl yemiş olsun. ülkesinde yatıp çıktıktan sonra türkiyeye gelirse içeri alırlar. 2 yıl daha içeride yatar. sonra çıkar.
  • cinayet saati  (27.05.16 22:27:49)
Frederick bu taktığı beğendi

  • Frederick Co  (27.05.16 22:40:25)
  • kakao  (27.05.16 22:41:32)