Gül ne kadar dayanır?

Çiçekçiden bir tane gül alacağım, hediye maksatlı. Bunu bi vazoda suyun içine koysak ne kadar dayanır?

bir de, bir şehirden başka bir şehre nasıl taşımak lazım gülü?

gül yaprağı nasıl kurutulur, bu da son olsun :)

teşekkür ederim.

Bir çay bardağı suya bir çay kaşığı olacak şekilde, votka dökün. normalden daha uzun süre idare eder. bir şehirden başka bir şehre gül taşıma. gül yaprağını da alacak kişi kurutmayı dert etsin.

  • Polaroid  (27.05.16 14:09:49)
Buzdolabi posetinin icine ufak bir yumak islatilmis pamuk koy. Gulun dibi pamugun icinde olsun. Su dokulmez ve hep islak kalir. Gerekirse pamugu tekrar islatirsin. Ayrica vazoya koyacagin zaman sapinim en ucunu bicakla cicekcilerim yaptigi gibi sivri bi sekilde kesmen lazim.tasirken en uctaki iletim borulari havaya maruz kaldigi icin kurur. O kisim kesilirse daha uzun saklanabilir.

  • curukturpkokusu  (27.05.16 14:27:13)
ben sana gülüm demem, gülün ömrü az olur.
gidilecek sehirde gül mü yok? sehiren sehre gül tasinmaz, heder olur o gül yollarda.
yaprak kitap sayfalari arasinda kurutulur.
gülün kendisi de kuru ve serin yerde bas asagi asilarak kurutulur. bazilari sac spreyi de sikiyor, ben hic denemedim.
  • pilav  (27.05.16 14:37:55)
normal şartlarda ortalama 5 gün dayanır.

  • tolga asp  (27.05.16 15:12:08)