Kapıyı Açık Bırakarak Uyuyabileceğiniz Yerler

Hani kitaplarda derler ya, "kimse kapısını kitlemez, kapıyı kapatmadan komşuya giderdi" diye, yani o kadar güvenliydi diye.

Sizce Türkiye'nin en güvenli, en olaysız yeri neresidir?

Havaalanları geliyor ilk olarak aklıma.

  • cakabo  (27.05.16 10:41:58)
hatayın ilçe ve köyleri olabilir. (buradayim çünkü) Hatta esnaf bile bütün mal ve esyalarini dükkani kapatacagi vakit içeriye almaz. üstünü bir örtüyle kapatır, sabaha da öylece geri toplar.

  • 1adam  (27.05.16 10:42:12)
Tekirdağ veya Edirne.

  • ThomasJefferson  (27.05.16 10:44:28 ~ 10:44:56)
çanakkale'nin biga ilçesine bağlı 1-2 köyde gördüm bu durumu. kapılar sonuna kadar açıktı. yol soracaktık. içeride kimse yoktu. ünye'nin bir kaç köyünde de gördüm. bunlara ekleyebileceğim 3-5 ilçe daha var. sanırım köylerde normal olabilecek bir durum. fakat şehirlerde zor gibi.

  • windowsguvenlikduvari  (27.05.16 10:48:55)
edirne +1 hala böyle

  • turk kizi  (27.05.16 10:57:15)
Anamur. 10 senedir kapı kilitlemişliğimiz yok. Yolu kötü diye kimse gelmiyi.

  • babilbaligi  (27.05.16 11:18:46)
köylerin normali bu aslında. eskiden tarım canlıyken yazları başka şehirlerden işçiler(kendi deyimiyle marabalar/ırgatlar) gelirmiş bir tek o dönem kapıları kitlerlermiş. onun haricinde biz de şimdi yazları gittiğimizde gece de dündüzde kapıları kitlemeyiz

  • genc irisi  (27.05.16 11:19:27)
Samsunun koyleri genelde böyle de şehire inince millet sapitiyor .

  • cabiday  (27.05.16 11:37:13)
Marmaris/Bozburun

Jandarma komutanı bizzat dostum olur. Anlatmıştı ne kadar güvenilir olduğunu...
  • mza  (27.05.16 11:41:31)
İstanbul-Sarıyer'de biz kapımızı kitlemiyoruz. Tabii en güvenli yer değil ama sanırım bizim mahalleye has değişik bir güven var. Bazen gece anahtarı kapının üzerinde unuttuğumuz oluyor. Evden çıkarken de sadece çekeriz, hiç kitleme alışkanlığımız yok.
Aslında ortam kötü, artık kitlemeye başlayalım diyorum ama alışkanlık olmadığı için unutuyorum.
15 senedir başımıza bir şey gelmedi, bundan sonra da gelmese bari.
  • peggy  (27.05.16 11:43:22)
34 senedir istanbuldayım . Bunun 25 senesi beylerbeyinde geçti . Bu zamana kadar hiç görmedim ne çevremde ne de yasadığım gezdiğim yerlerde. Ama çanakkale de görmüştüm 15 sene önce . Arabaları bile kilitlemiyorlardı o zamanlar . Hatta ilk gittiğimizde arabamızı kilitlediğimizde 'burası istanbul değil korkmayın ' demişlerdi . Ama çanakkale de şimdi öyle değil tabi

  • lilidance  (27.05.16 11:46:47)
bizim köyedeki evde giriş kapsından(avlu) oda kapısına kilit yok komşularında aynı şekilde köy zaten yol üstü bir yer olmadığından geçerken uğrayacak yabancıda yok.

  • Sir Anthony Hopkins  (27.05.16 13:47:28)