Ege ünv. doç. maaşı

Tahminen ne kadardır?

5 - 6k; yayın sayısına, lab çalışamaları başarısına, döner sermaye gelirine göre aylık değişimler de olur.

  • Traveller  (26.05.16 23:39:59 ~ 23:41:17)
Ama bu min. heralde değil mi?

  • gadlemler  (26.05.16 23:43:04)
Evet ama devlet üniversitesi orası, çok da fırlamaz. Örneğin yayın başına 1000 lira kadar bir para alabilir ama her ay yayın yapması neredeyse imkansız.

  • Traveller  (26.05.16 23:44:15)
Yardimci doçentler 6000 lira civarı alıyormuş, doçentler bir tık daha fazladır bence.

  • fraise  (26.05.16 23:46:39 ~ 23:49:43)
bu maaslar ne ara bu kadar yukseldi yahu? biz universitedeyken proflar 5-6k alıyordu.

  • galandar kostumu  (27.05.16 00:29:31)
Galandar, şimdi arastirma görevlileri 4000'e yakın alıyormuş. Ben de yeni öğrendim.

  • fraise  (27.05.16 00:36:56)
yardimci docentler nerede 6000 lira civarinda aliyormus, biz de oraya gidelim. üniversitedeki ögretim üyesi maaşı sabittir, üniversiteye göre degismez. ancak üniversitede doguda ise, bir dogu tazminati var o epey bir fark yaratiyor. onun dışında maaş dışındaki gelir kalemleri

ek ders
varsa ikinci ögretim ya da formasyon dersi ücreti
yüksek lisans doktora danışmanlığı ve dersi ücretleri
idari görevi varsa onun ücreti
yürüttügü proje varsa ya da döner sermayesi olan bir yerde ise mesela hastanede onun döner sermayesi
yazdigi kitabin satisi varsa onun geliri seklinde olur.

yardimci docent 4500 civari, docent 5000 civari maaş alir. bu yan gelirler ile birlikte aylik 8-9 u bulabilir docentlik icin.
  • thewizardofearthsea  (27.05.16 00:56:11 ~ 00:57:02)
Thewizardofeart, valla o zaman bizim okuldaki asistanlar ve dışardan tanıdığım 1 2 kişi yalan söylüyor o zaman, yardımcı doçentlik 6000 civarı alıyor dediler. Ben onların yalancisiyim :)

  • fraise  (27.05.16 01:30:39)
yardımcı doçent 6bin maaş almıyor, yayalım kesin bilgi :)

çıplak maaşı 4500 civarında olmalı ama ek ders akademik teşvik vs. göre değişir.

Diğer dataları biliyorsanız aslında şuradan kendiniz hesaplayabilirsiniz çıplak maaşı.

www.memurlar.net
  • maxc  (27.05.16 06:51:01)
yok artık. en doğudaki full geliştirme ödeneği alan doçent bile 6000'i zor buluyor. ege'deki doçentin çıplak maaşı ancak 5000 tl'dir. ama ders ücreti ve akademik teşvik falan işin içine girerse bir ihtimal bulabilir ancak.

  • joooper  (27.05.16 09:05:49)