Kitap yazarak para kazanmak

Diyelim ki 200-300 sayfalık bir roman yazdınız. Bunun baskı maliyeti ne olur ve bundan gelir elde etmek için (kara geçmek için) en az kaç adet satılmalıdır?

kitabı kendiniz bastırabilirsiniz, bununla ilgili entryler var.

ama kitap yazarak para kazanmanız imkansıza yakın.

isim yok anladığım kadarıyla,yakın zamanda böyle para kazanabilen tek kişi martian ın yazarı sanırım.

benim önerim, romanınızı tamamen bedava koyun, isim yapın, motivasyon ile ikinci romanı yazın yayınevleri ile anlaşın.

isim olmadan yazarlıkla para kazanılmıyor.
  • kurnaz  (26.05.16 22:23:01)
Wattpad gibi bir yerde isim yapıp kitap çıkartmak iyi olabilir.

  • six packsiz  (26.05.16 22:26:58)
Kıyıdan köşeden yabancı dil kitaplar bul çevirip harmanlayıp işisel gelişim kitabı yaz. Moda bu.

  • ThomasJefferson  (26.05.16 22:37:07 ~ 22:37:37)
300 sayfalık bir kitabı 2 bin adet bastırırsanız tanesi 1.20 kuruşa mal olur. Yayıncının basması için, kitapları dosyalar haline getirip yayınevlerine göndermen ve beğenilmesini umman lazım. Isimsiz bir yazar olarak basılırsa etiket fiyatı üstünden yüzde4-6 arası alırsın. Getir kitabını biz basıp dağıtalım şeklinde reklam yapan yayınevlerine sakın bulaşma. Kitabını maliyetinin beş katına basarlar ve sonra da satılmıyor diyip kitapları kucağına verirler.

  • a r a m i s  (26.05.16 23:40:35)