Alkolizm günde kaç bira ile başlar?

Garip bir soru oldu tabii ama alt ya da üst limiti var mıdır sizce?
Alkolü çok sevmek ve her gün içmek beni korkutuyor mesela, alakası yok mu az da olsa alkolizmle?

alkolizm içki sayısıyla değil, zihin durumuyla alakalı bence. kendini kaybediyorsan o 1 bira da olsa 10 bira da olsa normalden farklı bir durum...

  • loveinaflipbook  (26.05.16 16:28:09)
Valla çay bardağı kadar bile içsen her gün ihtiyaç duyuyosan alkoliksin. Kimisi 10 bardağa ihtiyaç duyar kimisi bir bardağa. Önemli olan ihtiyaç duymak.

  • justinho26  (26.05.16 16:28:25)
tek kriter miktar değil ama miktar da bir kriter. bunun yanında;

- içme sıklığı;
- sosyal aktivilerin tümünü ya da büyük kısmını buna bağlama eğilimi;
- evde alkol bulundurma eğilimi;
- içmeme durumunda içindeki ruh halin;
- günlük hayatına yansıması;

vs vs bir sürü kritere bakarak bu tanıyı koyuyor doktorlar.

bence her gün içme. alkolü sevmen dert değil, sevmeden neden içesin ki zaten? mevzu alkol nedeniyle hayatının sekteye uğraması.
  • dahili meddah  (26.05.16 16:35:14)
  • superb  (26.05.16 16:37:42)
Hergun icmekle baslar bence alkolizm:)

  • stavro  (26.05.16 16:39:31)
3 biradan fazlasını nasıl içiyorsunuz bilmem. bira buz gibiyken iyi ama maksimum 3 bence. sonrası saçmalık.

ben kendime söz verdim ve 1 senedir içmiyorum. en ufak bir eksiklik hissi yok.
  • hakim oynayin dedi  (26.05.16 16:39:45)
bence birayla alkolik olunmaz.
yaz geliyor, havalar püfür püfür, tam bira içilecek hava.
canın normalden fazla çekiyorsa alkolikle ilgili değil havalardandır.
  • b roy  (26.05.16 16:55:25)
Miktar ile alakalı sonuçta alkol almıyorsan alkolik olma şansın yok. Ama olma riskini genetik ve cinsiyet miktardan daha fazla etkiliyor. bir de şöyle bir şey var 40 yıldır her gün içen insan alkolik midir değil midir? Önemli olan yoksunluk çekip çekmemen.

  • nedendir bilinmez  (26.05.16 17:01:02)
Ben birayı çok seviyorum orası ayrı. Genelde hafta içi içmeyip hafta sonu canım daha fazla istemeyinceye kadar içiyorum. Konu benimle ilgili değil.

Bahsettiğim durum evde alkol varsa bitirene kadar rahat edememek,
Normal bir günde, sohbette herkes daha birinci birasındayken hızlıca içip 2.ye 3.ye geçmek,
Buna göre de daha erken sarhoş olmak,
Tek başına votka alıp sek shot yaparak bitirmek,
Her gün başka sebeplerle içmek için bir sebep bulmak
ve tüm gece içilse bile eve dönerken o tek birayı almak.

tabii duygusal değişikliklerden bahsetmiyorum bile şu an.

ne düşünmeli bu durumda?
  • nıç  (26.05.16 17:02:52)
uyanır uyanmaz aklına gelmesi lazım. saati önemli miktarı değil.

  • nrmnm  (26.05.16 17:19:44)
boş ver sen devam et ayık kafa ile çekilir gibi değil bu dünya.

  • nedendir bilinmez  (27.05.16 08:31:37)