Sizce hangi ev planı en kullanışlı?

i.hizliresim.com

4 numaralı evin bir odası cam duvar ve dışarı penceresi yok ama bunu gözardı edin. Diğerlerinin kuzey, güney vs. gibi özellikleirni değerlendirmeyin. sadece ev planının kullanışlılığı, mantıklısı açısından bakın.

cam duvardan bağımsız olarak bence 4.

  • givemesomesubstance  (26.05.16 11:32:12)
3 ve 5.

  • lemmiwinks  (26.05.16 11:34:27)
fiyatı muadillerine göre çok uygun değilse bence bu projeden ev alma.

1-ebeveyn banyo yok
2-wc var, artık yeni lüks konutlarda wc falan olmuyor kiler koyuyorlar yerine.(hadi bu lazım veya istesen kilere çevirirsin göz ardı edilebilir)
3-1-2-3-5'te balkonlar salonun ergonomisini oldukça bozmuş, ayrıca ufacık o balkonlar sadece kombi sığar bir de bir kişi sigara içer. kullanışlı değil.
4-4.'nün planında wc'ye giriş yatak odasından olmuş. ilginç ve anormal seçim. ebeveyn banyosu yapsalardı bari yapmışken.

avantajları karanlık oda olmaması ve odaların yamuk yumuk olmaması gibi duruyor.

sen yine de birini seç dersen. 4'ü alır, cam duvarı yıkar o odayı salona katar evi 2+1 olarak kullanırdım. (sığarsa wc'yi de ebeveyn banyoya çevirmeye çalışırdım)
  • victum  (26.05.16 11:45:11)
@victum
o yatak odasındaki wc ebeveyn banyo olacak.

  • enkolaykullaniciadi  (26.05.16 11:49:05)
bence 1 olmadı 2. o taraf hem m2 açısından hem odaların dağılışı bakımından daha avantajlı duruyor.

  • yue  (26.05.16 12:01:11)
@yue
m2 aynı. birebir

  • enkolaykullaniciadi  (26.05.16 12:03:02)
Bence de 1 veya 2 ama bu biraz orada yaşayacak kişilere bağlı. Benim 1-2'deki amacım yatak odalarının konumlandırılma şekli idi. Evlerde yatak odaları uzak olsa iyi olur diye düşünüyorum, insanların özelleri biraz kendine kalabilsin. Odalarında oraya buraya gürültü gitmeyecek şekilde rahat davranabilsinler ve geniş olsun diye. Başka bir ailenin hemen çocuğunun sesini duyması ve ona koşturması gerekir ve yanyana olanı tercih edebilirler. Ebeveyn ve biraz da bebek olmayan çocuklar varsa, 1-2 iyi bence. Karı-koca yatak odasında rahat etsinler.

  • aychovsky  (26.05.16 12:06:27)
1 ve 2.

4 ve 5'te odalar ince uzun, bi halta yaramaz. 1 ve 2de ebeveyn banyo da var, mis.
  • babilbaligi  (26.05.16 12:12:41)
Aslinda hepsi berbat ama 1-2 nispeten daha iyi. 3-4 kesinlikle absurd

  • chavezding  (26.05.16 12:22:04)
@babilbaligi
abi aslında hepsinde ebeveyn banyo var. sadece 4 te wc yok onun yerine kiler var.

  • enkolaykullaniciadi  (26.05.16 12:22:39)
1 ve 2

  • poseidon1  (26.05.16 13:00:24)
oda konumlandırmaları bakımından 4. antreden salon ve mutfağa en kısa sürede ulaşmak kullanımı kolyalaştırır. yatak odalarının da uzak oolmaları tercih sebebi olabilir bu güzergaha. dezavantajı mutfak boyutu.
sonrasında 2,1 ve odaları ince uzun olan 3,5 bence.

  • ruz  (26.05.16 13:44:34)
mutfak büyüklüğü önemli mi gençler o kadar?

  • enkolaykullaniciadi  (26.05.16 14:53:08)
bu binadan ev almam.

bir katta 5 daire var apartmanda tek asansör var. oldu olacak hiç olmasaymış.

10 katlı bir bina olsa daire başı 3 kişi 150 kişiye bir asansör kadar saçma bir şey duymadım.

bizim bina da 30 daire var 2 asansör pik saatlerde yetmiyor.

adamlar taşı sıkıp suyunu çıkarmış para için. hiç gerek yok bence.
  • gliderpilot  (26.05.16 15:44:34 ~ 15:45:35)
Tek asansör değil. 2 asansör var. Asansör otoparktan başlıyor.

  • enkolaykullaniciadi  (26.05.16 15:47:25)
Köşe daireler avantajlı. Ben 2 diyorum

  • aklimdakisorular  (26.05.16 16:15:18)
4 dışında hepsi, tabi binanın 4 tarafınında cephe olduğunu varsayıyorum. iç yapıya çok bakma, cephe daha önemlidir.

  • gokhan atestepe  (26.05.16 17:14:25)