su içmek midemi bulandırıyor

yatmadan 1 bardak içeyim dedim, acayip mide bulantısı yaptı :(
neden midemi bulandırıyor? bulandırmaması için nasıl içmeli?
teşekkürler.

herhalde duyuru tarihinin en ilginç duyurularından birisi bu olabilir. su nasıl mide bulandırabilir?

  • steve rogers  (26.05.16 00:45:45)
miden bulandığı için, su içince bu daha da tetikleniyor olabilir.

  • gokhan atestepe  (26.05.16 00:46:05)
içtiğin su dandik olabilir

  • basond  (26.05.16 00:48:41)
bazen olabiliyor. bir sürahiyi buz dolabına koy, iyice soğut. (buz ile yapma hasta olma)
soğuduktan sonra içine 5-6 yaprak taze nane ve 2 dilim limon at. 5 dakika bekle ve iç.

  • Polaroid  (26.05.16 00:51:38)
Sabah uyandığında iç karnın açken.

  • megalomaniac  (26.05.16 00:51:49)
su içmeye alışkın olmadığınız içindir.

ben de uzun süre su içemedim, midemi bulandırıyordu. farklı sıvılara alışmaktan kaynaklanıyor. özellikle şekerli içecekler (kola, ice tea, meyveli soda, vs.) tüketmeye alıştıysanız, bunları azaltın.

çay, kahve gibi içecekleri de azaltın. canınız bu içeceklerden herhangi birini istediğinde sadece su için. bir süre sonra susadığınızı hissetmeye başlarsınız.
  • of dream and drama  (26.05.16 00:57:42)
Bende açken mide bulantısı yapabiliyor. Hele kalkar kalkmaz biraz da fazlaca içersem fena...

  • dene  (26.05.16 01:00:18)
Erkek arkadaşımın ablasında da var bu durum. O kadar zamandır tanıyorum, yaz sıcağında bile su içtiğini görmedim. Sürekli 'midem bulanıyor' diyor. Su yerine meyve suyu, ice tea filan içiyor; e doğal olarak da böbrek sorunu yaşıyor.

O'na da önermiştim; bir dönem yapıp sonra usenip bıraktı. Suyu saf icemiyorsaniz aromalı su içmeyi deneyebilirsiniz. İnternette bir sürü tarif var ama genelde salatalık, çilek, limon, tarçın vs kullanılıyor. Suyun içinde bunlar bir süre bekletilip, içiliyor. Çok çeşitleri var tabii, bakmak gerek.
  • fraise  (26.05.16 01:46:15)
Bende de var o, özellikle aç karnınayken oluyor. Bir bardağı birden yuvarlamamayı dene. Azar azar iç. O şekilde pek problem olmuyor bende.

  • 1a2b3c4d  (26.05.16 07:52:21)
suyun içine birkaç limon dilimi at. güzel oluyor öyle

  • innerbliss  (26.05.16 08:24:02)