Staj başvuru görüşmem var

Selam arkadaşlar yarın staj görüşmem var, yetkili kişiyle telefonda görüştük bana görüşme saatini söyledi. Şimdi yarın giderken ne giysem takım elbise abartı olur dimi? Bir de cv'mi çıktı olarak alıp yanımda götürmem gerekiyor mu?

takım varsa giy. ilk görüşme, ne olursa olsun, bence takım daha iyi. ama elinin altında yoksa, zorlayacaksa "şart" diyemem.

ben bu devirde hala kağıtta CV istenmesini anlamsız buluyorum ama isteyen çıkabiliyor. Bi dosya gibi bişeyin olsun, içinde CV ve bir kaç boş kağıt ve kalem fena olmaz, ben öyle yapıyorum şahsen. şunlardan: www.bassile.com
  • celeron 300a  (26.05.16 00:08:48 ~ 00:10:14)
ben gideceğim şirkete göre farklı giyiniyorum. mesela bankalarda, denetim, danışmanlık şirketlerindeyse mülakat takım giyiyorum.

daha rahat bir kurumsal şirketse pantolon, gömlekle gidilebilir.

ama yazılım/bilişim startup'larıyla olan mülakatlarıma kot ve tişört ile de gitmişliğim var.

onun dışında bir sürü mülakata girdim, hiçbirine cv'mi götürmedim. onlar da oluyor zaten hep.
  • king lizard  (26.05.16 00:13:40 ~ 00:14:09)
Bence takım giyme. Ama şık ol kesinlikle.

CV götürmene gerek yok ama yanında bulunmasının da zararı yok.
  • budayedekolsun  (26.05.16 00:27:06)
budayedekolsun +1

takım giyme.şık güzel bir gömlek ve gömlekle uyumlu iyi bir pantolon.
  • steve rogers  (26.05.16 00:35:17)