excel guruları, metni şeffaf yapma var mı?

selam arkadaşlar,

şimdi tablo yaptım. renkli falan filan. güzelce...

ama koşullu biçimlendirme de olması gerekiyor. 0 ise; arkaplan ne renkte ise o renge boyamak gerekiyor ama öyle bişey bulamadım?

arkaplan beyaz olsa hiç sıkıntı yok ama, bi satır yeşil gelirken diğer satır beyaz geliyor.

derdimi anlatabildim mi?

anladım, ama ben bu durumda hep beyaz yapıyorum.

  • tavukbanalop  (25.05.16 19:51:18)
makroyla olur.

ilk önce tablonun boş halinin bir kopyasını farklı bir sheete at.

bu kopya tablo, esas çalışacağın sheet'teki tabloyla aynı hücrelere yerleştirilmiş olsun.

workbook change eventi tetiklendiğinde ilgili hücrenin adresine Target.Address diyerek erişebilirsin.

daha sonra ise diyelimki değer 0 ve sen arka plan renginin ne olması gerektiğini öğrenmek istiyorsun. kopya tablonun olduğu sheetteki adrese bakıp rengini öğrenip çalıştığın sheetteki hücreye uygulayacaksın.

evet çok zihni sinir işi bir çözüm oldu.
  • kimlanbu  (25.05.16 20:07:51)
Kopyadaki rengi öğreneceğine asıldakini öğrense olmuyor mu?

  • alperz  (25.05.16 20:23:45)
@alperz, orjinaldeki rengi sadece 1 kere öğrenebilir, ondan sonra ne olacak ?

  • kimlanbu  (26.05.16 09:38:21)