şirketlerin o ücreti veremeyiz ayakları

bugün bir iş görüşmesine gittim (şuan çalışıyorum) konuştuk kaynaştık, bilgi olarak seviyem gayet yeterli hatta üzerinde.

iş maaş konusunda geldiğinde şuanda aldığım maaş kadarını istediğimi söyledim.

ouvv oldu biz o maaşları veremeyebiliriz falanlar filanlar.

şimdi benim anlamadığım bu adamlar fakir mi paraları mı yok yoksa ya seni daha tanımıyoruz biraz zaman geçse :/ mi bu?

şirkette 60-70 kişi var çalışan küçük bir yer değil.

Sen altı üstü bi şişe suya 12 lira vermeyi kabul eder misin? Hayırsa, fakir misin?

  • baba jo  (25.05.16 18:28:32)
ciddi misin hocam? su ile iş ne alaka? bilgi seviyesi ortada, yapılmış referanslar ortada. sen çamurlu su mu içersin yoksa şişede gerekli belgeleri olan suyu mu? belgeleri ortadayken.

  • tamam onu da ben yaptım  (25.05.16 18:31:11)
tamam işte sen şişedeki gerekli belgeleri olan suya 12 lira verir misin onu söyle. hayırsa nedenini söyle bi de. ya da söylemene de gerek yok, oradan mantık kur diyorum.

  • baba jo  (25.05.16 18:33:11)
her şirket her çalışana piyasası kadar vermez veya veremez. kimisi blöf yapıyordur.

ne verip ne veremeyeceklerini boşverin. siz en az X istiyorum diyin. verirlerse tamamdır. vermezlerse güle güle.
  • 507  (25.05.16 18:33:40)
adamlar senin uzerinden de kar etmek istiyolar cunku. herkes vahsi aga.

  • baldur2  (25.05.16 18:34:06)
gerçekten fakir olduklarını mı düşünüyosun:)

fakir olsalar yeni eleman almazlar küçülmeye giderler zaten. aldığın yeni elemanın işi öğrenme, iş yapmama potansiyeli 2 ay. fakir, işleri parlak olmayan firma bu riski almak istemez.

kibar bir şekilde sana o parayı veremeyiz diyorlar işte. 2. dediğin şey.
  • victum  (25.05.16 18:41:41)
" bilgi olarak seviyem gayet yeterli hatta üzerinde." bunu senin değil bir başkasının söylemesi daha şık olur.
şirekette 60-70 çalışanın olması senin pozisyonunda ki personele istediğin rakamı verecekleri anlamına gelmez.

sonuç olarak o parayı vermeyecekler ki bunda fakirlik zenginlik aramak yerine prensipleriniz uymuyor altında neden aramak saçma geldi bana
  • gokhan atestepe  (26.05.16 00:11:34)